Fırat Haber Ajansı'nın İddialarına Karşı Dava Açacak

Fırat Haber Ajansı'nın İddialarına Karşı Dava Açacak

AKP'li Ahmet Alpkan tarafından Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Şırnak bağımsız milletvekili adayı Faysal Sarıyıldız'ın seçim minibüsüne ateş açıldığı iddiası asılsız çıktı

Fırat Haber Ajansı'nın İddialarına Karşı Dava Açacak

Şırnak'ın Cizre ilçesine bağlı Yakacık köyünde AKP'li Ahmet Alpkan tarafından Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Şırnak bağımsız milletvekili adayı Faysal Sarıyıldız'ın seçim minibüsüne ateş açıldığı iddiası asılsız çıktı.

Fırat Haber Ajansı'nın 24. 05. 2011 tarihinde internet sitesinden duyurduğu iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Ahmet Alpkan, haberin tamamen yalan ve iftiradan ibaret olduğunu belirtti. Sözkonusu araca her hangi bir kurşun sıkmadığını, hakkında asılsız iftiralarda bulunan Fırat Haber Ajansı'nı avukatı aracığı ile mahkemeye vereceğini belirten Alpkan, "Söz konusu haberde bahsi geçen JİTEM ve tefecilerle ne benim ne ailemin hiçbir ilişkisi olmadığını beyan ediyor, bu ahlaksızca iftira atanları şiddetle kınıyor, Allah'a havale ediyorum."dedi.

ANF, Şırnak'ın Cizre ilçesine bağlı Yakacık (Ferisî) köyünde AKP'li Ahmet Alpkan tarafından Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Şırnak bağımsız milletvekili adayı Faysal Sarıyıldız'ın seçim minibüsüne ateş açıldığını iddia etmişti.