Fırat Çakıroğlu Yaşam Boyu Spor Merkezi Tarsusluların Hizmetinde

Fırat Çakıroğlu Yaşam Boyu Spor Merkezi Tarsusluların Hizmetinde

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi tarafından Kırklarsırtı Mahallesi’nde yaptırılan Fırat Yılmaz Çakıroğlu Yaşam Boyu Spor Merkezi yoğun ilgiyle hizmete açıldı.

Fırat Çakıroğlu Yaşam Boyu Spor Merkezi Tarsusluların Hizmetinde

Mersin'in Tarsus ilçe Belediyesi tarafından Kırklarsırtı Mahallesi'nde yaptırılan Fırat Yılmaz Çakıroğlu Yaşam Boyu Spor Merkezi yoğun ilgiyle hizmete açıldı.

Tarsus Belediyesine ait olan yeri Fırat Yılmaz Çakıroğlu Yaşam Boyu Spor Merkezini yeniden dizayn edip ve iç teşrifatlarını hayırsever işadamı Sıtkı Toprak tarafından yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kırklarsırtı Mahalle Muhtarı Mehmet Çülük, hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Muhtar Çülük, "Yaşam boyu spor merkezi mahallemizin ihtiyaçlarından biriydi. Bu hususu belediye başkanımızla konuştuğumuzda memnuniyetle karşıladı. Bu tesisi mahallemize kazandıran başta belediye başkanımız sayın Şevket Can'a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

16'nci projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus'ta yaşayan vatandaşların daha rahat, daha temiz ve güvenli bir şehirde yaşayabilmesi adına çalıştıklarını belirtti.

Başkan Can, "Göreve geldiğimiz günden bu yana 15 açılış gerçekleştirmiştik. Bu tesisle birlikte 16'ncı açılışımızı da gerçekleştirmiş olacağız. Burada vatandaşlarımızla, muhtarımız ile yaptığımız görüşmeler sonucu insanlarımızın spor ve zamanlarını iyi değerlendirecek bir tesise ihtiyaçları olduğunu tespit ettik. Hayırsever İşadamımız sayın Sıtkı Toprak bey tarafından yeniden dizayn edilerek ve iç teşrifatları döşenerek yaşam boyu spor merkezine dönüştürüldü. Huzurlarınızda hayırsever işadamımız sayın Sıtkı Toprak'a teşekkür ediyoruz.

Burada yaşayan vatandaşlarımız uzman hocalarımız eşliğinde sağlıklı ve bilinçli bir şekilde sporlarını yapabileceklerdir. Ayrıca tesisimizde çocuklar için bir oyun alanı bulunmaktadır. Hemşerilerimize ailece spor yapabilme imkanı sunduk. Sağlıklı nesiller yetiştirebilmek ve insanlarımızın sağlıklı bir ortamda spor yapmalarına imkan sağlayacak bu modern tesisi şehrimize kazandırmaktan büyük bir gurur duyduğumuz belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ismini yaşatmak istediklerini belirten Başkan Can, "Biz bu tesisimize İzmir'de haince teröristler tarafından katledilen kardeşimiz gencimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun adını vermeyi uygun gördük. ve isminin yaşamasını ve unutulmamasını istiyoruz. Sağolsunlar kıymetli babası ve arkadaşı bizlerin ricasını kırmayarak aramızdalar. Fırat kardeşimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Mekanı cennet olsun" dedi.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu ise oğlunun isminin verilmesinden dolayı teşekkür ederek, Başkan Can'a oğlunun fotoğrafını hediye etti.

Başkan Can ve Başsavcı Mustafa Çelenk, işadamı Sıtkı Toprak'a plaket verdiler.

Yapılan dua ve kesilen kurbanın ardından Tarsus Belediyesi Fırat Yılmaz Çakıroğlu Yaşam Boyu Spor Merkezi törenle açıldı. - MERSİN