Fıransız Resepsiyonunda Türkiye'ye Orta Doğu Mesajları

Fıransız Resepsiyonunda Türkiye'ye Orta Doğu Mesajları

Fransa'nın Ulusal Günü Nedeniyle Verilen Resepsiyona Katılan Amerika Ve İsrailli Büyükelçiler, Türkiye'nin Orta Doğu'da İstikrarın Sağlanması İçin Oynadığı Rolü Taktirle Karşıladıklarını Söyledi.

Fıransız Resepsiyonunda Türkiye'ye Orta Doğu Mesajları

Fransa'nın ulusal günü nedeniyle verilen resepsiyona katılan Amerika ve İsrailli Büyükelçiler, Türkiye'nin Orta Doğu'da istikrarın sağlanması için oynadığı rolü taktirle karşıladıklarını söyledi.

Fransa ulusal günü nedeniyle, Fransa'nın Ankara Büyükelçiliği'nde düzenlenen resepsiyona Orta Doğu'daki gelişmeler damgasını vurdu.

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Pinhas Havivi, Türkiye'nin Orta Doğu krizinin aşılması için gösterdiği çabaları taktirle karşıladıklarını söylerken, Amerika'nın Ankara Büyükelçisi Ross Wilson da Türkiye'nin Orta Doğu'daki girişimlerini desteklediklerini belirtti.

İsrail'in kendini savunma hakkına saygı duyduklarını ifade eden Wilson, kaçırılan İsrail askerinin de serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

Öte yandan resepsiyona, başta 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demlirel, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Yiğit Alpogan, Dışişleri Bakanlığı müsteşarları Ali Tuygan, Ertuğrul Apakan iile çok sayıda üst düzey asker, milletvekili ve yabancı diplomat katıldı.

Fransa ve Türkiye'nin ulusal marşlarının çalınmasıyla başlayan resepsiyonda konuklara, Fransız mutfağına özgü yiyecek ve içecekler ikram edildi.