Finike'de Lise Öğrencilerine Terör Örgütleri Anlatıldı

Finike'de Lise Öğrencilerine Terör Örgütleri Anlatıldı

Finike Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi'nde Yapılan Toplantıda, Öğrencilere Terör Örgütlerinin Amaçları ve Yandaş Kazanma Çalışmaları Hakkında Bilgi Verildi

Finike'de Lise Öğrencilerine Terör Örgütleri Anlatıldı

Finike Cumhuriyet Çok Programlı Lisesi'nde yapılan toplantıda, öğrencilere terör örgütlerinin amaçları ve yandaş kazanma çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ile Finike Emniyet Müdürlüğü'nün işbirliği sonucunda gerçekleştirilen toplantıda, terör örgütlerinin özellikle üniversitelerde sempatizan kazanma çalışmaları ve bu konuda izledikleri yöntemler üzerinde duruldu.

Toplantıda, sinevizyon gösterimi eşliğinde gençlere bilgi veren Başkomiser Orhan Kumbaroğlu, dini istismar eden, yıkıcı ve bölücü terör örgütlerinin, savunmuş oldukları rejimin ülkede tesis edilmesini sağlamaya çalıştıklarını vurguladı. Terör faaliyetleri ile mücadelede birçok insanın hayatını kaybettiğini ve ülke ekonomisini etkileyen bir külfetin ortaya çıktığını belirten Kumbaroğlu, 'Terör olmasaydı mücadele için harcanan 300 Milyar Dolar civarında bir para cebimizde kalırdı. Bu para ile 7 tane GAP, 75 tane Atatürk Barajı, 240 Bin okul, 14 Bin hastane, 4 Bin hava limanı yapılması mümkün olabilirdi' dedi.

Güvenlik güçlerine saldırı, rehin alma, uçak kaçırma, sabotaj, baskın, bombalama, canlı bomba, gasp ve soygun gibi faaliyetlerde bulunan terör örgülerinin, özellikle 14 ile 25 yaş arasındaki genç insanları sempatizan olarak kazanmak için çeşitli yöntemler kullandığına işaret eden Orhan Kumbaroğlu, 'Bu tip örgütlerde, tek görevleri örgüte adam kazandırma olan kişiler vardır. Ailelerinde huzursuzluk olan, fakir, bilinç düzeyi yüksek olmayan gençler üzerinde yoğunlaşan örgüt mensupları, insanların, sevmek, sevilmek, bir guruba ait olmak, yetişkin yerine konmak konusundaki beklentilerini kullanarak faaliyet yürütürler' dedi. Kumbaroğlu, Türkiye'de yaşayan farklı ideoloji, anlayış ve dünya görüşüne sahip insanların barış içinde yaşamasının, terörün çözümünü sağlayacağını söyledi. (FS-YB-RDE) - ANTALYA