Final'den ÖSS ve Oks'de Başarılı Olan Öğrencilerine Ödül

Final'den ÖSS ve Oks'de Başarılı Olan Öğrencilerine Ödül

Final Dergisi Dershaneleri, ÖSS ve Oks'de Türkiye Genelinde Dereceye Giren Öğrencilerini Düzenlediği Bir Törenle Ödüllendirildi.

Final'den ÖSS ve Oks'de Başarılı Olan Öğrencilerine Ödül

Final Dergisi Dershaneleri, ÖSS ve OKS'de Türkiye genelinde dereceye giren öğrencilerini düzenlediği bir törenle ödüllendirildi.

2007-2008 Eğitim-Öğretim sezonunun açılmasına az bir zaman kala, Grand Cevahir Otel'de bir tören düzenleyen Final Dergisi Dershaneleri, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Ortaöğretim Kurumları Sınavı'nda (OKS) ilk bine giren başarılı öğrencilerini ödüllendirdi. Törende konuşan Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, dershanelerinin ÖSS'de 3 Türkiye birincisi ve 2 Türkiye ikincisi çıkardığını dile getirerek, ilk 10'a giren öğrencilerin 9'unun da kendi öğrencileri olduğunu ifade etti.

Türkiye genelinde ilk bine giren öğrencilerin yüzde 33'ünün Final Dergisi Dershaneleri öğrencisi olduğunu dile getiren Taşel, "Türkiye'nin politik ve jeostratejik konumu itibariyle tarih boyunca bir çok düşmanı oldu. Bundan sonra da böyle devam edecek. Gençler, daha güçlü bir Türkiye için cumhuriyetimize sahip çıkalım" dedi.

Törene katılan İstanbul Vali Yardımcısı Hürrem Aksoy ve Final Dergisi Dershaneleri Genel Müdürü Şevket Ertem, üç puan türünde de Türkiye birincisi olan Elçin Ergin, Yiğit Karayiğit ve Şafak Miroğlu'na hediyelerini verdi. Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar ve Maltepe Belediye Başkanı Fikri Köse ise, ilçelerinden çıkan Türkiye birincisi Şafak Miroğlu ve Türkiye ikincisi Murat Ahıskalı'ya birer cumhuriyet altını hediye etti.

(CİN-İST-OK-Y)