Filmekimi, 28 Eylül 6 Ekim'de Düzenlenecek - Haberler
Haberi Paylaş

Filmekimi, 28 Eylül 6 Ekim'de Düzenlenecek

AA - Haberler | Kültür Sanat
Filmekimi, 28 Eylül 6 Ekim'de Düzenlenecek

Yaklaşık 40 filmin izleyici karşısına çıkacağı Filmekimi biletleri, İstanbul için 21 Eylül'den itibaren satışa sunulacak Filmekimi gösterimleri bu yıl İstanbul dışında,Bursa, İzmir, Diyarbakır, Gaziantep, Trabzon, Ankara ve Batman'da yapılacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 12. kez düzenlenen Filmekimi, 28 Eylül-6 Ekim'de İstanbul'da düzenlenecek.

İKSV'nin yazılı açıklamasına göre, Vodafone FreeZone sponsorluğunda gerçekleştirilecek Filmekimi'nde, 40'a yakın film izleyici karşısına çıkacak.  Biletler, İstanbul için 21 Eylül'de saat 10.30'dan itibaren, Biletix satış noktaları, Biletix web sitesi, Biletix çağrı merkezi ile Atlas ve Beyoğlu sinemaları gişelerinden satışa sunulacak. Hafta içi gündüz seans biletleri 5, akşam ve hafta sonu ise 15 liradan satılacak.

Geçen yıl 47 bin izleyiciyle buluşan, salonlardaki doluluk oranı yüzde 99'a ulaşan Filmekimi, İstanbul sınırlarını aşarak 6 şehirde daha sinemaseverlere ulaştı.

Film gösterimleri bu yıl Bursa, İzmir, Diyarbakır, Gaziantep, Trabzon, Ankara ve Batman'da da yapılacak.  İstanbul dışındaki kentlerde, 12. Filmekimi programındaki filmlerin yanı sıra nisan ayında yapılan 32. İstanbul Film Festivali'nde Ulusal Yarışma Altın Lale En İyi Film Ödülü'nü kazanan Onur Ünlü'nün "Sen Aydınlatırsın Geceyi" adlı filmi ile FACE İnsan Hakları Yarışması'nda Özel Mansiyon kazanan, Danis Tanovic'in yönettiği "Epizoda U Zıvotu Beraca Zeljeza/ Bir Hurdacının Hayatı" gösterilecek.

Filmekimi kapsamında bu yıl Avrupa Birliği MEDIA programının desteği ve Saraybosna, Sofya ve Transilvanya Film Festivalleri'nin işbirliğiyle İstanbul dışında yapılacak Filmekimi gösterimlerinin tarihleri, 28-30 Eylül-Bursa, 4-6 Ekim-İzmir, 11-13 Ekim-Trabzon ve Ankara, 25-27 Ekim-Gaziantep ve Diyarbakır, 28-30 Ekim-Batman olarak belirlendi.

12. Filmekimi sponsoru Vodafone FreeZone, geçen yılki kampanyasını bu yıl da sürdürecek. Vodafone Freezonelu sinemaseverler Filmekimi boyunca bir bilet aldıklarında bir bilet de hediye kazanacaklar. Kampanya bilet satışları www.biletix.com ile Atlas ve Beyoğlu sinemalarındaki gişelerden yapılacak. - İstanbul

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title