Film Sahnesi Gibi Soygun Kamerada! Kuyumcuya Çevirdiği Silahı Ters Tuttu

Film Sahnesi Gibi Soygun Kamerada! Kuyumcuya Çevirdiği Silahı Ters Tuttu

Mersin'de kuyumcuyu basan 2 hırsız, 2,5 kilo altınla ortadan kayboldu. Yakalanan hırsızların, soygun sırasında silahı ters tuttuğu anlar kameraya kaydedildi.

Mersin'de, bir kuyumcudan 2,5 kilo altın çalan 2 kişi yakalandı. Soygun anı kameraya yansırken, şüphelilerden birinin bir ara iş yeri çalışanına çevirdiği silahı ters tuttuğu görüldü.

2 KİŞİ KUYUMCUYU SOYUP KAÇTI

Bir kuyumcunun silahlı 2 kişi tarafından soyulduğu ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri, hem iş yerinin, hem de çevredeki dükkanların güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

2,5 KİLO ALTINI SATMAK İSTERKEN YAKALANDILAR

Görüntülerden, şüphelinin kullandığı aracın plakasının çalıntı olduğu saptandı. Soygunda kullanılan silah da otoyol kenarında bulundu. Otomobili takibe alan güvenlik güçleri, H.D. (22) ve R.A. (23) isimli şüphelileri, çaldıkları 2.5 kilo altını satmak için gittikleri Şanlıurfa'da yakaladı.

91 BİN TL İLE 1,5 KİLO ALTINA EL KONULDU

Şüphelilerin üzerinden 1 kilo 265 gram altın ile altın satışından elde edildiği tahmin edilen 91 bin 670 TL para ele geçirildi. Mersin'e getirilen 2 şüpheli, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

SOYGUN ANINDA HIRSIZ, SİLAHI TERS TUTTU

Polis, soyulan işyerinin güvenlik kamerası görüntülerini basınla paylaştı. Görüntülerde, soygunculardan biri, kuyumcuya girdikten sonra elindeki silahı namlusundan tutarak kabzasını çevirdiği görevliden altınları istiyor. Daha sonra tabancayı yanlış tuttuğunu fark eden şüpheli namlusunu çevirdiği kuyumcudan altınları alıyor.