Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Açtığı Dava Sayesinde, Eşinin Yasak Aşk Yaşadığını Öğrendi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Açtığı Dava Sayesinde, Eşinin Yasak Aşk Yaşadığını Öğrendi

İzmir'de yaşayan 42 yaşındaki işçi, İstanbul'a giden ve burada bir iş adamıyla birlikteliğinden dünyaya gelen çocuğu çöp konteynerine attığını öğrendiği eşine boşanma davası açtı. İşçi bu olayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının açtığı dava sayesinde öğrendi

11.12.2018 09:26 | Son Güncelleme: 11.12.2018 10:51

İzmir'de yaşayan M.S. (42), kendisini terk edip İstanbul'a giden ve burada bir iş adamıyla birlikteliğinden dünyaya gelen çocuğu çöp konteynerine attığını öğrendiği eşi A.S.'ye (36) boşanma davası açtı. M.S., başına gelen bu olayı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının, terk edilen çocukla ilgili açtığı dava sayesinde öğrendi.

İzmir'in Bornova ilçesinde yaşayan ve bir fabrikada çalışan işçi M.S., 2004 yılında A.S. ile evlendi ve bir sene sonra da çocukları oldu. Senelerce birlikte yaşayan çiftin ilişkileri, A.S.'nin 2014 yılında İstanbul'da yaşayan ailesini ziyarete gideceğini söyleyip, 12 yaşında olan oğluyla birlikte evden çıkmasıyla son buldu. M.S. İstanbul'a gidip, kendisini terk eden eşiyle görüşmek istedi. Ancak A.S.'nin ailesi, kızlarının görüşmek istemediğini söyledi. M.S. de bunun üzerine İzmir'e döndü.

GELEN TEBLİGATA ŞAŞIRDI

İzmir'de yaşantısına devam eden ve resmi olarak boşanmayan M.S., 2016 yılının Nisan ayında kendisine mahkemeden gönderilen bir tebligatla şoke oldu. Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü tarafından M.S. ve A.S.'ye açılan davanın tebligatında, 'yeni doğan ve doğumun ardından çöp konteynerine atılan kendilerine ait çocuğun, kurtarılıp çocuk yuvasına verildiği ve bir başka aile tarafından evlat edinilebilmesi için 'anne-babanın rızasının alınması gerektiği, bunun için de dava açıldığı bildirildi. İki yıldır eşiyle ayrı yaşayan M.S., bu durumu araştırdı. Kendisini terk eden eşi A.S.'nin İstanbul'da bir iş adamıyla birlikte olduğunu ve bu kişiden 2016 yılının Mart ayında çocuk doğurduğunu öğrendi.

ÇOCUĞU ÇÖP KONTEYNERİNE ATMIŞ

İddiaya göre, A.S. doğumun ardından bebeğini, İstanbul'un Avcılar ilçesinde bulunan Uran Caddesi üzerindeki bir çöp konteynerine bıraktı. Caddeden geçen ve ağlama sesi duyan bir kişinin ihbarı üzerine, bebek polis ekiplerince kurtarıldı. Olayla ilgili olarak ifadesi alınan ve 'bebeğe bakacak gücü olmadığı için bıraktığını' söyleyen A.S., daha sonra serbest bırakıldı. Yiğit ismi verilen ve M.S.'nin nüfus kütüğüne kaydedilen bebek ise Şeyh Zayed Çocuk Evleri'ne teslim edildi. Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü, çocuğun bir başka ailece evlat edinilebilmesi için, M.S. ve A.S.'ye 'anne ve babanın rızasının kazanılması' davası açtı.

BOŞANMAK İÇİN MAHKEMEYE BAŞVURDU

M.S. bu öğrendiklerinin ardından İzmir 15'inci Aile Mahkemesi'ne başvurup, hem boşanma hem de çocuğun kendisinden olmadığı gerekçesiyle nesebin reddi davası açtı. Ancak Yiğit bebeğin 1,5 yaşında vefat etmesi nedeniyle, nesebin reddi davasından vazgeçen M.S. şimdi, boşanma davasının sonuçlanmasını bekliyor.

Öte yandan bebeğin ölmesiyle, Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürlüğü tarafından açılan 'anne ve babanın rızasının kazanılması' davası da dayanaksız kaldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Açtığı Dava Sayesinde, Eşinin Yasak Aşk Yaşadığını Öğrendi

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (20)
???????????????: Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın cocuğu koyteynıra atıp olume terk etmek kasıtlı cinayete kalkışmaktır. Nasıl hapse girmemiş salınmış anlayamadım. . .
NİYAZİ KARTAL: bir musibet bin nasihatten iyidir, çıkıp iki kişi hata yapacak yuvaları yıkılacak kısa süreliğine biraz tanıdıklara mahçup olacaklar, başka insanlarda bu hataya düşmemek için gayret gösterecek. aslında biz insanlar hak, kın yanında mahçup olmamayı istesek bu durumlar olmaz saygılar.
DENİZ DERİN: KİMSE KUSURA BAKMASIN ANASI BABASI DA ŞUÇLU BAYANIN RESMEN KIZLARINI ZİNAYA TEŞVİK ETMİŞLER BOYNUZLU BABA BAYAN KOCASINA NAFAKA ÖDEMELİ
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Şu an buradasınız: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Açtığı Dava Sayesinde, Eşinin Yasak Aşk Yaşadığını Öğrendi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 16:54:22. #1.14#
title