"Filleri Öldürürseniz, Rus Olurum"

'Filleri Öldürürseniz, Rus Olurum'
CHA - Haberler | Dünya

Fransız ünlüler farklı gerekçelerle Rus vatandaşı olmak için sıraya girdi.

Fransız ünlüler farklı gerekçelerle Rus vatandaşı olmak için sıraya girdi. Servet vergisinden kaçmak için Rus vatandaşlığına başvuran ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in başvurusunu dün yıldırım hızı ile imzalayarak onayladığı aktör Gerard Depardieu'nun ardından, hayvan hakları savunucusu ünlü aktris Brigitte Bardot da Fransa'yı, Rus vatandaşlığına geçmekle tehdit etti.

1960'lı yılların sinema yıldızı Bardot yayınladığı bildiri ile, Lyon hayvanat bahçesinde bulunan hasta iki filin öldürülmesi durumunda Rus vatandaşlığına geçeceğini açıkladı. Bölge valiliği verem oldukları ve tedavi edilemeyecekleri gerekçesiyle iki filin öldürülmesi kararı almıştı.

Depardieu'nun Rus vatandaşlığına geçmesini desteklediğini kaydeden Bardot, Fransa'yı hayvan mezarlığına dönüşmekle eleştirdi. Putin'in, Fransız yöneticilerden daha çok hayvansever olduğunu belirten Bardot, "Çok insani olduğunu düşünüyorum. Ne zaman kendisinden yardım istesem, destek verdi. Bizim başkanlarımızdan daha çok hayvanları koruyor." dedi.

Rus basınında yer alan haberlere göre Bardot, yavru fokların avlanmasını yasaklayan Putin'in gönlündeki başkan olduğunu ifade etti.

Kremlin, Putin'in onayı ile dün Fransız aktör Depardieu'ya Rus vatandaşlığı vermişti. Fransa hükümeti zenginlere yüzde 75 gelir vergisi önermişti. Rusya'da ise sabit yüzde 13 vergi oranı bulunuyor.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title