FİLİZ AKIN HABERLERİ

Filiz Akın haber, Filiz Akın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filiz Akın - 7.3.2015
Mersin'de 136 Çift Toplu Nikahla Evlendi
Mersin'de, sinema sanatçısı Filiz Akın ve şair Ahmet Selçuk İlkan'ın şahitliğini yaptığı 136 çift için toplu nikah töreni düzenlendi.
Filiz Akın - 13.2.2015
Büyükşehir Belediyesi Sevgililer Günü'nde Toplu Nikah Töreni Yapacak
Büyükşehir Belediyesi Taş Bina önünde gerçekleşecek etkinlikle, birçok çiftin toplu nikah töreni gerçekleşecek. Toplu nikah için Büyükşehir Belediyesi'ne başvuran çiftlerin nikah töreni, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Taş Bina önünde düzenlenecek etkinlikle gerçekleşecek. Etkinlikle ilgili bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Mersin'de imam nikahı ile yaşayan birçok çift var. Bu çiftlerimizin her anlamda sıkıntıyla karşılaşmamaları için, Belediye olarak resmi nikahlarının kıyılması gerektiğini düşündük. Çağrımıza cevap veren çiftlerimizin resmi nikahını, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde kıymayı uygun bulduk. 14 Şubat'ta saat 17.00'de Taş Bina önünde, Ahmet Selçuk İlkan, Filiz Akın ve Murat Güloğlu gibi sanatçılarımızın da katılımıyla, inşallah bu çiftlerimizin resmi nikahlarını kıyacağız.
Filiz Akın - 24.12.2014
Yeşilçam'ın 100. Yılına Özel
Magazin gazetecisi Tahir Yaman, Yeşilçam'ın 100. Yıl dönümü için çok özel bir sergiye imza atıyor.
Filiz Akın - 18.12.2014
Hulusi Kentmen, 20 Aralık'ta Anılacak
TÖRENE ÜNLÜ İSİMLER KATILACAK İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, Türk sinemasının 100. yılı etkinlikleri kapsamında Kadıköy'deki dernek genel merkezinde gerçekleşecek törene, Filiz Akın, Tarık Akan, Kadir İnanır, Türkan Şoray, Ediz Hun, İzzet Günay, Hülya Koçyiğit, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Emel Sayın gibi ünlü isimlerin katılması bekleniyor.
Filiz Akın - 19.11.2014
Haftanın Sultanı
Geçtiğimiz günlerde İzmir Aliağa'da düzenlenen Türk sinemasının 100. Yıl kutlaması etkinliği Türkan Şoray'ın dansı ile unutulmaz görüntülere sahne oldu. Filiz Akın, Ediz Hun gibi usta oyuncuların katıldığı törende; Aliağa Belediye Başkanı Türkan Şoray'ı dansa davet etti.
Filiz Akın - 15.11.2014
Türk Sineması'nın 100. Yılı İzmir'de Kutlandı
Aliağa Enka Salonu'nda düzenlenen törene Türk Sineması'nın emektarları Ediz Hun, Türkan Şoray, Filiz Akın, Sümer Tilmaç, Cengiz Sezici, Yusuf Sezgin, Ertem Göreç, Agah Özgüç, Yılmaz Atadeniz ve Yavuz Işıklar gibi isimler katıldı.
Filiz Akın - 12.11.2014
Şoray'dan Işıl Yücesoy'a… "Seninle aynı filmde oynamak isterim!"
Yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı 'Unutursam Fısılda' sinema filminde canlandırdığı 'Hanife' karakteriyle büyük beğeni toplayan Işıl Yücesoy gecede büyük ilgi gördü. Türkan Şoray, Müjde Ar ve Filiz Akın Işıl Yücesoy'a övgüler yağdırırken, finalde yeni 'Dört Yapraklı Yonca' hep birlikte objektiflere poz verdiler.
Filiz Akın - 11.11.2014
24. Uluslararası Sanat Fuarları Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu
Törende Atilla Dorsay'a ödülünü takdim eden TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın kendilerinin öyküsü olduğunu ve bu öyküye gençlerin sahip çıkacağına inandığını söyledi.  Dorsay'a ödülü vermekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünal, "Dorsay, sinema geçmişimizde 'sinemayı yazan adam' olarak biliniyor ve öyle de anılacak. 50 yıla yaklaşan yazarlık hayatında, sanırım onun kadar yazan olmadı. Biz de sinemayı onun yazdıklarıyla anlayabildik" diye konuştu.  Atilla Dorsay da geceye katılan dostlarına teşekkür ederek, "Bu gece aynı masada yalnız Türkiye'nin değil, aynı zamanda dünyanın en güzel üç kadını Türkan Şoray, Filiz Akın ve Müjde Ar'la aynı masada oturuyorum.
Filiz Akın - 6.11.2014
14. Kısa-ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali
Onur konuğu olarak Türk sinemasının ünlü oyuncularından Filiz Akın ve ünlü sanatçı Zülfü Livaneli'nin katıldığı, kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon dalında 46 eserin yarışacağı festival, açılış töreniyle başladı.
Filiz Akın - 3.11.2014
Jale'yle Konuşmak Kitabı
Jale'yle Konuşmak, daha önce Ben Eskiden Çocuktum adlı kitabını yayımlamış olduğumuz Hacer Kılcıoğlu'nun anılarının devamı. Ancak bu anılar Kılcıoğlu'nun anıları olduğu kadar, 60'lı, 70'li yılların da günlüğü. Açıkhava sinemaları, Ayhan Işık'lı Filiz Akın'lı filmler, ev içlerinde pasta ve teyp eşliğinde kutlanan doğumgünleri.
Filiz Akın - 11.10.2014
Türkiye'nin Sinema Şenliği Başladı
Onur Ödülleri Sahiplerini Buldu Yeşilçam'ın 'dört yapraklı yonca'sından usta oyuncu Filiz Akın, gecede Haldun Dormen'e Onur Ödülü'nü sunmak için sahnedeydi.
Filiz Akın - 10.10.2014
51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali - Kırmızı Halı Geçişler
51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali- "Türk sinemasının Oscar'ı" diye nitelendirilen Altın Portakal Film Festivali'ne katılan sanatçılar, açılış galasında bir araya geldi- Ulusal Uzun Metraj Film Yarşıması Jüri Başkanı Yılmaz Erdoğan: "Bir an önce sokaklarımıza huzurun gelmesini diliyorum"- Fatma Girik: "Dışarıda bunlar olurken burada böyle laylaylom olmuyor"- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: "Sanatın birleştirici gücüne en çok ihtiyaç duyulan bir dönemi yaşıyoruz"ANTALYA (AA) - Bu yıl 51'incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılışı dolayısıyla Antalya EXPO Center'da düzenlenen gala gecesine katılan sanatçılar, salona kırmızı halıdan geçerek girdiler.Etkinliğin yapıldığı alanın kent merkezinden uzak olması nedeniyle Antalyalılar, sanatçıların kırmızı halı geçişini izlemeye ilgi göstermedi.Kırmızı halıdan geçen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gazetecilerin son dönemde yaşanan şiddet olaylarını hatırlatması üzerine, sanatın birleştirici gücüne en çok ihtiyaç duyulan bir dönemin yaşandığına dikkati çekti.Türel, etkinlik içindeki konser ve eğlenceleri iptal ettiklerini hatırlatarak, şöyle konuştu: "(Sinemalarda sinema gösterilmelidir) dedik. Sinema festivalimiz devam ediyor. Ben bu vesileyle tabi ki hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sanatın ve sanatçıların birlik, beraberlik ve barış mesajlarına ihtiyacımız olduğu süreçte bunun çok büyük bir fırsat olduğunu da ifade etmek isterim."- "Ülkenin en önemli sorunu sinema değil"Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı Yılmaz Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin zor bir dönemden geçtiğine dikkati çekti. Bu dönemde ülkenin en önemli sorununun sinema ya da festival olmadığına değinen Erdoğan, "Bir an önce sokaklarımıza huzurun gelmesini diliyorum. Festivalin de huzur içinde geçmesini diliyoruz bütün arkadaşlarla beraber" dedi. Erdoğan, belgesel film yarışmasında bir esere sansür uygulandığı iddialarının ardından bazı jüri üyelerinin istifa etmesinin hatırlatılması üzerine de "Herkesin istediği tavrı koyma hakkı var. Bu hakkı kullanan arkadaşlar var. Bunu istifa eden arkadaşlara sormanız gerekir" diye konuştu.- Filiz Akın ve Fatma Girik kolkolaYeşilçam'ın usta isimleri Filiz Akın ve Fatma Girik, kırmızı halıdan kolkola geçti.
Filiz Akın - 10.10.2014
51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Başladı
Haldun Dormen'e ödülünü Filiz Akın verdi Gecenin ilk onur ödülünü vermek üzere sahneye gelen Filiz Akın, sinemanın 100 yıllık yolculuğunun bir kısmında, kendisinin de olduğunu anlattı.
Filiz Akın - 10.10.2014
Altın Portakal Başladı
    "HİÇ BU KADAR HEYECANLANMADIM"     Haldun Dormen’e ödülünü veren Filiz Akın, sinemanın 100 yıllık yolculuğunun bir kısmında kendilerinin de olduğunu söyledi.
Filiz Akın - 24.9.2014
Yüzyıllık Aşk: Türkiye'de Sinema ve Seyirci İlişkisi" Sergisi Açıldı
Cikletlerden çıkan resimlerden çay tabaklarına kadar sinemaya dair her şey Sinema seyircisinin "fanatik" olduğu saptamasını yapan sergide, ciklet, çikolata gibi malzemelerden çıkan resimler başta olmak üzere, sinema konulu kitaplar, romanlar, yıldız takvimleri, Türkan Şoray resimli çay tabağı, Filiz Akın resimli cüzdan benzeri her tür sinema belgesi ve objesi yer alıyor.
Filiz Akın - 24.9.2014
İstanbul Modern'de "Yüzyıllık Aşk"
Önemli ölçüde kişisel arşivlerden yararlanılarak hazırlanan sergide, ciklet ve çikolata gibi ürünlerden çıkan fotoğraflar, sinema konulu kitaplar, yıldız takvimleri, sinema biletleri, afişler, el ilanları ve sinema tanıtımı yapan gazeteler ile Türkan Şoray resimli çay tabağı ve Filiz Akın resimli cüzdan yer alıyor.
Filiz Akın - 19.9.2014
Altın Koza'da "Hasat Zamanı"
Türk Sineması'nın 100. yılı dolayısıyla Fatma Girik, Nuri Alço, Filiz Akın, Abdurrahman Keskiner, Serpil Çakmaklı, Mustafa Alabora, Suna Keskin, Yılmaz Köksal, Ferdi Tayfur, Şemsi İnkaya, Mine Soley'in de aralarında bulunduğu bir çok sanatçıya ödül verilen festival, sürüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Filiz Akın Haberleri | Filiz Akın Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Filiz Akın haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Filiz Akın kimdir, hayatı ve biyografisi. 3.Kırmızı Lale Film Festivali Başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 16:21:36. #1.15#
title