FİLİZ AKIN HABERLERİ

Filiz Akın haber, Filiz Akın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filiz Akın - 16.2.2016
Geçmişten Geleceğe Başarı Hikayesi Fotoğraf Sergisi"
Türk sinemasının ünlü oyuncularından Filiz Akın'ın, 4 bin 500 fotoğrafının yer alacağı sergi, mart ayında açılacak.
Filiz Akın - 14.2.2016
14 Şubat Sevgililer Günü
Çiftler daha sonra Selvi Boylum Al Yazmalım, Devlerin Aşkı ve Sultan gibi birçok aşk filminin müziklerini yapan Cahit Berkay Film Orkestrası ile Türkan Şoray, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik'in filmlerindeki şarkıları seslendiren Belkıs Özener'in yer aldığı Kozyatağı Kültür Merkezi'ndeki konserini izledi.
Filiz Akın - 13.2.2016
Yarım Asırlık Aşıklarla Sevgililer Günü
Daha sonra Selvi Boylum Al Yazmalım, Devlerin Aşkı ve Sultan gibi birçok aşk filminin müziklerini yapan Cahit Berkay Film Orkestrası ile Türkan Şoray, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik'in filmlerindeki şarkıları seslendiren Belkıs Özener'in yer alacağı konser gerçekleştirilecek.
Filiz Akın - 12.2.2016
14 Şubat'ta Beylikdüzü'nde Aşk Salgını Var
Büyük Aşklar Bu Partide… Mustafa Kemal Atatürk-Latife Hanım, Tarık Akan-Gülşen Bubikoğlu, Kartal Tibet-Hülya Koçyiğit, Bedri Rahmi-Eren Eyüpoğlu, Kartal Tibet-Filiz Akın, Ediz Hun-Filiz Akın, Kadir İnanır-Türkan Şoray, Yılmaz Güney-Fatoş Yılmaz, Ediz Hun-Türkan Şoray, Ediz Hun-Hülya Koçyiğit, Nazım Hikmet-Piraye ve Melih Kibar-Çiğdem Talu gibi sinema ve gerçek hayatta yüreklere kazınan büyük aşkların detayları, Beylikdüzü Sokak Partisi'nde karşınıza çıkacak.
Filiz Akın - 10.2.2016
Cumhuriyet Caddesi "Aşk ve Sevgi" Dolacak
Gökyüzü Yine Aşkın Renklerine Bürünecek 14 Şubat Sevgililer Günü Sokak Partisi etkinliğinde oluşturulacak özel alan ile gökyüzü rengarenk balonlarla kaplanacak. Sinemanın çok sevilen filmlerinin oyuncularını ve sahnelerini hatırlatacak fotobloklarla çiftler ve yalnız kalpler, gönüllerince fotoğraf çektirebilecek. Çocukların eğlencesini de unutmayan Beylikdüzü Belediyesi, etkinlikte onlar için çizgi film fotobloklarını hazır edecek. Ayrıca çocuklara özel yüz boyama ve balon oyunu etkinliği de olacak. 100 Yılın Aşkları Sizinle Aynı Partide… Mustafa Kemal Atatürk-Latife Hanım, Tarık Akan-Gülşen Bubikoğlu, Kartal Tibet-Hülya Koçyiğit, Bedri Rahmi-Eren Eyüpoğlu, Kartal Tibet-Filiz Akın, Ediz Hun-Filiz Akın, Kadir İnanır-Türkan Şoray, Yılmaz Güney-Fatoş Yılmaz, Ediz Hun-Türkan Şoray, Ediz Hun-Hülya Koçyiğit, Nazım Hikmet-Piraye ve Melih Kibar-Çiğdem Talu gibi sinema ve gerçek hayatta yüreklere kazınan büyük aşkların detayları, Beylikdüzü Sokak Partisi'nde karşınıza çıkacak.
Filiz Akın - 20.1.2016
35. İstanbul Film Festivali 'Sinema Onur Ödülleri' Sahipleri Belirlendi
Yeşilçam’ın Sesi Jeyan Ayral Tözüm Seslendirme sanatçısı Jeyan Ayral Tözüm İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda çok sayıda oyunda rol aldı ve oradan emekli oldu. Çocuk yaşlardan itibaren yerli ve yabancı filmlerin seslendirilmesinde çalışan Tözüm, 60 yılı aşan kariyerinde Türkan Şoray, Filiz Akın ve Fatma Girik gibi Yeşilçam’ın en sevilen yıldızlarının sesi olarak hafızalarda yer edindi.
Filiz Akın - 20.1.2016
35. İstanbul Film Festivali'nin Sinema Onur Ödülleri Sahipleri Belirlendi
YEŞİLÇAM'IN SESİ JEYAN AYRAL TÖZÜM Sanat yaşamına babasının teşvikiyle henüz üç yaşındayken başlayan seslendirme sanatçısı Jeyan Ayral Tözüm İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda çok sayıda oyunda rol aldı ve oradan emekli oldu. Çocuk yaşlardan itibaren yerli ve yabancı filmlerin seslendirilmesinde çalışan Jeyan Ayral Tözüm, 60 yılı aşan kariyerinde Türkan Şoray, Filiz Akın ve Fatma Girik gibi Yeşilçam'ın en sevilen yıldızlarının çok sevdiğimiz filmlerdeki tanıdığımız sesi olarak hafızalarda yer edindi.
Filiz Akın - 21.12.2015
Türk Sineması'nın Dev İsimleri Yıldızlar Geçidinde Bir Araya Geldi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Türk Sineması'nın 101. yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği "Türk Sineması'nda Yıldızlar Geçidi" İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlendi. Programa; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, sanatçılar Türkan Şoray, Ediz Hun, Cüneyt Arkın, Filiz Akın, Selda Alkor, İzzet Günay, Selma Güneri, Yusuf Sezgin, İpek Acar, Emel Sayın, Işın Karaca, Hakan Peker, Burak Kut ve çok sayıda davetli katıldı.
Filiz Akın - 9.12.2015
Filiz Akın Üniversitesi Öğrencileriyle Bir Araya Geldi
Yeşilçam’ın usta isimlerinden Filiz Akın, “Yaşam Boyu Gelişim” seminerinde üniversite öğrencileri ile bir araya geldi.
Filiz Akın - 30.11.2015
Çanakkale Kısa Film Festivali" Sona Erdi
Ödül töreninde, festivalin onur konuğu olan sanatçı Filiz Akın'a "onur ödülü" verildi.
Filiz Akın - 27.10.2015
Samsun'da Trafik Kazası: 3 Yaralı
Kazada sürücüler ile otomobildeki Filiz Akın (25) 112 Acil Servis ekipleri tarafından Çarşamba Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Filiz Akın - 23.10.2015
Efsaneler ve Renkler"
Ünlü oyuncu ve yönetmenlerin portrelerinin sergilendiği etkinliğe, Koçyiğit ve Şoray'ın yanı sıra Selda Alkor, Derviş Zaim, Filiz Akın, Reis Çelik, Nebahat Çehre, Füsun Demirel, Sevda Ferdağ, Lale Mansur, Hale Soygazi gibi isimler de katıldı.
Filiz Akın - 3.9.2015
15. Frankfurt Türk Film Festivali 2 Ekim'de Başlıyor
Festival, "Kocan Kadar Konuş" filmiyle açılacak Ezgi Mola ve Murat Yıldırım'ın başrollerini paylaştığı "Kocan Kadar Konuş" filmiyle açılışı yapılacak festival kapsamında, aralarında Filiz Akın, Zülfü Livaneli, Nilüfer Açıkalın, Talat Bulut, Mesut Ali ve Tuna Kiremitçi gibi isimlerin de yer aldığı onlarca oyuncu, yönetmen, yapımcı, müzisyen ve yazar Frankfurt'a gelecek.
Filiz Akın - 15.8.2015
Yeşilçam?ın Usta Oyuncusu Hayatını Kaybetti
Bir çok Yeşilçam yıldızıyla birlikte rol alan Suat Geyik 460 Türk filminde oynadı. Geyik'in ölüm haberini, sanat müziği sanatçısı Onur Akay Instagram hesabından duyurdu. Akay, 'Kah ağlatıp kah güldüren o emektar oyuncuların sonu genellikle hüzün verici. 460 Türk filminde rol alan emektar oyuncumuz Suat Geyik'i kaybettik. Değerli oyuncumuz akciğer kanseri hastalığına yakalanınca filmlerde ve dizilerde oynayamaz duruma gelmiş, bu nedenle ekonomik sıkıntıya düşmüştü. 460 filmin sonu ise huzurevinde bitmişti. Mekanı cennet olsun.' yazarak Geyik'in huzurevinde çekilen fotoğrafını paylaştı. Suat Geyik kimdir? 1949 doğumlu sinema sanatçısı Suat Geyik, aralarında Cüneyt Arkın, Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın, Adile Naşit gibi dev oyuncuların da bulunduğu çok sayıda sanatçı ile kamera karşısına geçti.
Filiz Akın - 7.8.2015
Ünlü Oyuncular, Türkoloji Öğrencileriyle Buluştu
Son 15-20 yıldır, televizyon, diziler, teknoloji ve internetin var olduğunu kaydeden Köse, şunları aktardı: "Biz, Türk sineması ve Türk filmleriyle büyüdük. Haftada 2 kere sinemaya giderdik. 4 büyükler vardı, Türkan Şoray, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın.
Filiz Akın - 30.7.2015
Ömrümü Sinemaya Verdim"
Safa Önal, o yıllarda film anlaşmalarının 21 gün için olduğunu kaydederek, "Kadın veya erkek, birinden biri, beğenmedim, derse, tashihine filan oturursanız, 22. gün hiçbirini tutamazsınız. Başka anlaşmaları vardır. Tazminat ödememek için gitmek zorundadırlar. Türkan Şoray, Kadir İnanır, Tarık Akan, Selda Alkor, Fatma Girik, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit, Tamer Yiğit, Ediz Hun.
Filiz Akın - 4.6.2015
3. Kırmızı Lale Film Festivali
Faruk Hacıhafızoğlu'nun yönetmenliğini yaptığı "Kar Korsanları", Hollanda'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kırmızı Lale Film Festivali'nde "en iyi film" ödülüne layık görüldü.   Yönetmen Derviş Zaim'in başkanlığını yaptığı jüri tarafından birinciliğe layık görülen Hacıhafızoğlu'na ödülünü Amsterdam'da düzenlenen törende Filiz Akın verdi.
Filiz Akın - 2.6.2015
3. Kırmızı Lale Türk Film Festivali
Lahey Büyükelçisi Sadık Arslan ve eşi Senem Arslan'ın ev sahipliğinde büyükelçilik konutunda düzenlenen resepsiyona Filiz Akın, Melisa Sözen, Mert Fırat ve Janset'in de aralarında olduğu sanatçılar ile film yönetmenlerinin yanı sıra Hollandalı ve Türk davetliler katıldı.
Filiz Akın - 1.6.2015
3.Kırmızı Lale Film Festivali Başladı
29 Mayıs'da Rotterdam'ın De Doelen salonunda değerli sanatçılarımız Hüsnü Şenlendirici ve Ferhat Göçer'in sahne aldığı konserle izleyicilerine merhaba diyen festivalin açılışı 31 Mayıs Pazar günü Rotterdam Kültür Merkezi Lantaren Venster salonlarında gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Janset Paçal ile Sipke Jan Bousema'nın üstlendiği açılış töreninde Türk sinemasının ünlü sanatçısı Filiz Akın "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" ile onurlandırıldı.
Filiz Akın - 13.5.2015
Kırmızı Lale Film Festivali Hollanda'ya Yayılıyor
Üçüncüsü gerçekleştirilecek festivalde "Yaşam Boyu Başarı Ödülü"nün geçen yılki sahibi Fatma Girik bu yıl ödülü yakın dostu ve meslektaşı Filiz Akın'a takdim edecek.
Filiz Akın - 12.5.2015
3. Kırmızı Lale Film Festivali"
  Filiz Akın ve Ferzan Özpetek'e ödül   Türk ve Hollandalı sinemaseverleri bir araya getirmeyi hedefleyen festivalde, sanatçı Filiz Akın'a "Yaşam Boyu Başarı Ödülü", yönetmen Ferzan Özpetek'e ise "Kırmızı Lale Ustaya Saygı Ödülü" verilecek.
Filiz Akın - 7.5.2015
Türk Filmleri, Hollandalı Sinemaseverlerle Buluşacak
Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Rotterdam Belediyesinin desteğiyle Hollanda Türkiye Kültür Vakfı tarafından düzenlenen festivalin açılışına yönetmen Ferzan Özpetek ve sanatçı Filiz Akın katılacak.
Filiz Akın - 24.3.2015
Türk Sinemasının 100. Yılı
Türk sinemasının 100. yılı, Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikle kutlandı.  Park Bosphorus Hotel'de düzenlenen etkinlikte, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın yanı sıra İlyas Salman'dan Cem Yılmaz'a, Ayşen Gruda'dan Melisa Sözen'e kadar Türk sinemasının birçok oyuncusu buluştu.  Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, etkinlikte yaptığı konuşmada, Ayastefanos'taki Rus Abidesinin Yıkılışı filminden başlayarak sinemaya can katanları tebrik etti.  Sinemanın toplum hayatındaki dönüştürücü etkisine vurgu yapan Demircan, "Bizler sadece anne babalarımızın, ilkokul öğretmenlerimizin, hocalarımızın biçimlendirdiği insanlar değiliz. Biraz da sanatın ve özellikle sinemanın eserleriyiz. Susuz Yaz, Hababam Sınıfı, Karaoğlan, Malkoçoğlu, Selvi Boylum Al Yazmalım, Muhsin Bey, Kibar Feyzo, Eşkıya, İnek Şaban, Umut ve yüzlerce efsane film, bize biçim verdi" dedi.  Türk sinemasının bir kültür ve sanat endüstrisi olarak kendisini geliştirmesi gerektiğini ifade eden Demircan, "Yeşilçam Ödülleri, sinema konusunda Beyoğlu Belediyesi adına kurduğumuz çok önemli bir cümleydi. Sinema endüstrisinin bu cümleye sahip çıkması gerektiğini, geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Aramızda bulunan siz değerli sinema emektarlarını ve endüstrinin bütün paydaşlarını, Yeşilçam Ödülleri'ne sahip çıkmaya davet ediyorum. Bilmenizi isterim ki siz varsanız, sektör varsa biz varız. Her zaman yanınızdayız" diye konuştu.  Gecede halk oylamasıyla belirlenen "En iyi film" ödülü, 1977 yapımı "Selvi Boylum Al Yazmalım"a verildi. Ödülü, filmin yapımcısı Arif Keskiner aldı.  Cüneyt Arkın, Ediz Hun, İzzet Günay, Memduh Ün, Münir Özkul, Safa Önal, Yılmaz Atadeniz, Türker İnanoğlu ile vefat eden Ekrem Bora, Erol Günaydın, Erol Taş, Öztürk Serengil ve Ömer Kavur'a "Saygı ödülü" verildi.  Ceyda Düvenci ve Yekta Kopan'ın sunuculuğunu üstlendiği gecede, Enbe Orkestrası eşliğinde, Serenay Sarıkaya, Zafer Algöz ve Bergüzar Korel sahne aldı.  Gecede, ödül alan diğer film ve sanatçılar şunlar: "En iyi 10 drama filmi" :  Bir Zamanlar Anadolu'da, Eşkıya, Gelin, Masumiyet, Muhsin Bey, Selvi Boylum Al Yazmalım, Susuz Yaz, Umut, Sürü ve Yol.  "En iyi ilk 10 yönetmen" :  Nuri Bilge Ceylan, Şerif Gören, Yavuz Turgul, Zeki Demirkubuz, Atıf Yılmaz, Halit Refiğ, Ömer Lütfi Akad, Metin Erksan, Yılmaz Güney, Zeki Ökten.  "En iyi ilk 10 kadın drama oyuncusu" :  Fatma Girik, Filiz Akın, Hülya Avşar, Hülya Koçyiğit, Meltem Cumbul, Müjde Ar, Nebahat Çehre, Selda Alkor, Türkan Şoray, Zuhal Olcay.
Filiz Akın - 12.3.2015
Ediz Hun, Türkan Şoray ve Filiz Akın Yıllar Sonra Bir Arada
'Sofia Ormanları Yok Etmez' kampanyası ile ilk kez bir reklam filmi için kamera karşısına geçen Sanatçı ve Ekolog Ediz Hun'un, sanatçı dostları Türkan Şoray ve Filiz Akın gala gecesinde yanında oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Filiz Akın Haberleri | Filiz Akın Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Filiz Akın haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Filiz Akın kimdir, hayatı ve biyografisi. Kristal Tuz Ödülleri Sahiplerini Buldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 05:53:02. #1.15#
title