FİLİZ AKIN HABERLERİ

Filiz Akın haber, Filiz Akın son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filiz Akın - 31.3.2017
Yeşilçam Sanatçılarından Halit Akçatepe'ye Veda
TÜRK sinemasının usta oyuncularından Halit Akçatepe'nin 79 yaşında hayata veda etmesinin ardından Yeşilçam sanatçıları üzüntülerini dile getirdi.
Filiz Akın - 31.3.2017
Yeşilçam'da Akçatepe Yası
Sanatçının vefatı dolayısıyla üzüntüsünü dile getiren sanatçı Hülya Koçyiğit de şunları kaydetti: "Sevgili ağabeyim Halit Akçatepe, keyifli kahkahalarıyla içimizi ısıtan, sıcacık, samimi, dürüst, son derece ahlaklı, yediden yetmişe herkesin sevdiği, sinema ve tiyatro sanatçısı dört dörtlük bir aktördü. Onunla beraber olmak, aynı ortamı paylaşmak bana her zaman huzur ve keyif vermiştir. Bu özel anları özlemle anacağım. Bütün sevenlerinin, Türk sinemasının, hepimizin başı sağolsun. Peş peşe kaybettiğimiz bu önemli değerlerin yeri asla doldurulamayacak." Sanatçı Filiz Akın, Akçatepe ile en son Ertem Eğilmez'in "Tatlı Dillim" filminde çalıştıklarını hatırlatarak, "Sonra da festivallerde görüştüğümüz oldu.
Filiz Akın - 17.3.2017
Asırlardır Yaşatılan Nevruz Geleneği: "Semeni"
"Bolluk ve bereketi temsil ediyor" Semeni geleneğinin yaşatıldığı Iğdır'ın Melekli beldesinde yaşayan Filiz Akın, semeninin nevruzun geleneksel öğelerinden biri olduğunu söyledi.
Filiz Akın - 12.3.2017
Müziğin Ustaları - Belkıs Özener'e Saygı Konseri
Asıl adı Belkıs Özyenginer'dir. Belkıs Özener 1955 yılında İstanbul'da yapılan bir ses yarışmasında birinci oldu. O yılların ünlü gazinolarından biri olan Beyaz Park'ın sahnesinde ödülünü aldı. Zeki Duygulu, Radife Erten, Selahattin Pınar ve Alaeddin Yavaşca'dan Türk Sanat Müziği dersleri alarak şarkıcılığa başladı. Daha sonra sahnelerden kopup filmlerde çeşitli oyuncuların yerine şarkı söylemeyi tercih etti.  Belkıs Özener, Türk Sanat Müziği sanatçısı Yeşilçam filmlerinde Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Fatma Girik gibi sinema yıldızların yerine şarkıları seslendirmiştir.
Filiz Akın - 22.2.2017
Fatma Girik: "Sağlığım Çok İyi"
Yeşilçam'da "Dört Yapraklı Yonca" olarak bilinen Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray, Fatma Girik ve Filiz Akın'ın birbirinden hiç ayrılmadığını aktaran Koçyiğit, "Mesleğimize aşık, mesleği için heyecan duyan, birbirlerine o nedenle saygı duyan arkadaşlarız.
Filiz Akın - 16.2.2017
Anaokulu Öğrencileri Çetinkaya'yı Ziyaret Etti
Kumluca Anaokulu Müdürü Filiz Akın ve Çalışkan Arılar Sınıfı öğrencileri, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.
Filiz Akın - 6.2.2017
Dha Yurt Bülteni-11
Görüntü Dökümü --------------------------- Otogardan görüntüler Polislerden görüntüler TOMA'dan görüntüler Polisler Şimşek Gurup Yönetim Kurulu Başkanı Halit Şimşek'in ofisine girerken İlçe Emniyet Müdürü Ebubekir Fil tahliye kararını açıklarken Eşyalar taşınırken İtirazlar Halit Şimşek'in konuşması Avukatın konuşması Otogardan genel detay görüntüler Genel ve detay görüntüler SÜRE: 10'07" BOYUT: 659.47 MB Haber-Kamera: İbrahim MAŞE/ MERSİN, ======================================================== 4)CHP'Lİ VEKİLDEN YEŞİLÇAMLI "HAYIR" ÇAĞRISI CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, referandumda vatandaşa Yeşilçam'ın unutulmaz replikleri arasında yer alan "N'olamazö, "Nayırö sahnelerinden bölümlerin yer aldığı videoyla "hayırö oyu kullanın çağrısı yapması dikkat çekti. Başkanlık sistemi ile ilgili olarak vekiller arasında sadece Meclis'te ya da sokakta değil sosyal medya üzerinde de kıyasıya mücadele yaşanıyor. Bu mücadeleye vatandaşta katılınca sosyal paylaşım sitelerinde referandum tercihlerine göre video ve paylaşımlarla dolup taşıyor. İşte bu çerçevede Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık da, Yeşilçam replikleri ile "hayırö kampanyasını yürütüyor. Milletvekili Arık, Tarık Akan'dan Münir Özkul'a, Cüneyt Arkın'dan Kartal Tibet'e, Hulusi Kentmen'den Ayşecik'e, Hülya Koçyiğit'ten Ediz Hun'a, Türkan Şoray'dan Şener Şen'e, Filiz Akın'dan Zeki Alasya'ya kadar Türk sinemasının unutulmaz filmlerinde "hayırö repliklerinin yer aldığı video paylaşımı ile dikkat çekti.
Filiz Akın - 31.12.2016
Ünlülerin Yeni Yıl Mesajı
Sinema sanatçılarından Fatma Girik, "Memleketime şehit değil, huzur gelmesini diliyorum." derken, Filiz Akın "Ülkemde acıların yaşanmadığı, barış, huzur, birliktelik duygusuyla birbirimizi kucakladığımız bir yıl olmasını dilerim.
Filiz Akın - 10.10.2016
Sanatın Yaşatıldığı Kafede Türk Sineması İçin "Nostaljik" Köşe
Sanat Kafe'nin, Barış Manço Kültür Merkezi'nde kültürün, sanatın, tiyatronun, sinemanın icra edildiği bir yerde faaliyet gösterdiğini aktaran Mirza, şöyle konuştu: "Nostaljiyi yaşayalım istedik. Türk sinemasına, Türk tiyatrosuna, Türk sanat müziğine damgasını vuran, Yeşilçam'ı Yeşilçam yapan ve ayakta tutan sanatçılarımızı, kaybettiklerimizi, hayatta olanları Sanat Kafe'de yaşatıyoruz. Levent Kırca var, Adile Naşit, yeni kaybettiğimiz Tarık Akan var, Türkan Şoray, Fatma Girik, Filiz Akın, Emel Sayın, Kemal Sunal, Sadri Alışık, Münir Özkul, Hulusi Kentmen, Erol Taş, Zeki Müren, Tuncel Kurtiz, Barış Manço, diğer sanatçılarımızla beraber Türk sinemasına damgasını vuran, Türk sanatına, kültürüne damgasını vuran insanları burada yaşatıyoruz.
Filiz Akın - 28.9.2016
7. Malatya Uluslararası Film Festivali'ne Doğru
Sinemanın yıldızları Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın ve Fatma Girik'in oynadığı filmlerde dublajla şarkıları seslendiren usta sanatçının ödülü, 4 Kasım Perşembe günü akşamı düzenlenecek festival açılış töreninde takdim edilecek.
Filiz Akın - 10.9.2016
Türyak'tan Yeşilçam'ın Ünlü İsimlerine Özel Ödül
Türkiye Yaşlılık Konseyi Derneği (TÜRYAK) tarafından verilen "Örnek Kıdemli Sanatçı" ödülüne bu yıl Yeşilçam'ın ünlü isimleri Türkan Şoray, Filiz Akın, Ediz Hun ve Göksel Arsoy layık görüldü.
Filiz Akın - 23.8.2016
Milli Sinemanın Çınarı Yücel Çakmaklı
Çile (1972), Oğlum Osman (1973), Diriliş (1974), Kızım Ayşe (1974), Memleketim (1974) gibi, melodram sineması içinde değerlendirilebilecek filmlerinde kumarın, alkolün, batı kültürünün ya da burjuva yaşamının yozlaştırdığı, kurtuluşu geleneksel ve dini değerlerde arayan kişilerin öykülerini anlatan Çakmaklı, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Filiz Akın, Ediz Hun ve Orhan Gencebay gibi çok sevilen isimlerle çalıştı.
Filiz Akın - 26.7.2016
Bu Yakalananlar Buz Dağının Görünen Kısmı"
Hava Kuvvetleri Komutanlığından 2010 yılında "Binbaşı" rütbesindeyken zorla emekli edilmeye çalışılan ve daha sonra istifa ettirilen Hakan Filiz, askeri hayatı boyunca Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleriyle yaşadıklarını ve mücadelesini anlattı.
Filiz Akın - 22.6.2016
Önce Senaryo Sonra Şarkı Yazıyorum
Almanya'da yaşayan Ebru Ünal "Şarkılarımın kısa bir zamanda kabul göreceği inancındayım, bir ışık görürsem, ilk işim vatanıma geri dönmek" dedi. Şarkılarını yazarken önce bir senaryo oluşturduğunu ve bu senaryoda yaşananları notalara döktüğünü dile getiren güzel gurbetçimiz "Yurt dışında sahne çalışmalarım devam ediyor, megalomanlık değil, sahnede herkesten söylüyorum, kendi şarkılarımı okumaya başladıktan sonra en çok istek bana gelmeye başladı" dedi. Yeşilçam filmlerinin hayranı olduğunu da dile getiren Ebru Ünal "Kadir İnanır, Türkan Şoray, Tarık Akan, Filiz Akın, Ediz Hun gibi birçok ismin filmleri de şarkılarımın kaynağı olmuştur.
Filiz Akın - 22.6.2016
Önce Senaryo Sonra Şarkı Yazıyorum
Almanya'da yaşayan Ebru Ünal "Şarkılarımın kısa bir zamanda kabul göreceği inancındayım, bir ışık görürsem, ilk işim vatanıma geri dönmek" dedi. Şarkılarını yazarken önce bir senaryo oluşturduğunu ve bu senaryoda yaşananları notalara döktüğünü dile getiren güzel gurbetçimiz "Yurt dışında sahne çalışmalarım devam ediyor, megalomanlık değil, sahnede herkesten söylüyorum, kendi şarkılarımı okumaya başladıktan sonra en çok istek bana gelmeye başladı" dedi. Yeşilçam filmlerinin hayranı olduğunu da dile getiren Ebru Ünal "Kadir İnanır, Türkan Şoray, Tarık Akan, Filiz Akın, Ediz Hun gibi birçok ismin filmleri de şarkılarımın kaynağı olmuştur.
Filiz Akın - 15.5.2016
4 Bin 500 Fotoğraflık Filiz Akın Sergisi Açıldı
Sinema oyuncusu Filiz Akın'ın 4 bin 500 fotoğrafının yer aldığı "Geçmişten Geleceğe Başarı Hikayesi Fotoğraf Sergisi" açıldı.
Filiz Akın - 13.5.2016
Kristal Tuz Ödülleri"
Savaş'ın konuşmasının ardından "Kristal Tuz Ödülü" almaya hak kazanan isimler açıklandı. Öğrenciler tarafından yapılan oylamada, "En İyi Türk Halk Müziği Sanatçısı" dalında Sümer Ezgü, "En İyi Köşe Yazarı" dalında Yavuz Donat, "En İyi Gazete Eki Yöneticisi" dalında Osman Altınışık, "En İyi Çıkış Yapan Sanatçı" dalında Buray Hoşsöz seçildi. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, "Türk Futboluna Hizmet Ödülü"ne, sinema sanatçısı Filiz Akın, "Sinema Onur Ödülü"ne, tiyatro sanatçısı Haldun Dormen, "Tiyatro Onur Ödülü"ne, İkizler İnşaat yöneticisi Mehmet Kaplan da "Bilim, Kültür ve Sanata Destek Ödülü"ne layık görüldü.
Filiz Akın - 11.5.2016
4 Bin 500 Fotoğraflık Filiz Akın Sergisi
Ünlü sinema oyuncusu Filiz Akın'ın 4 bin 500 fotoğrafının yer aldığı "Geçmişten Geleceğe Başarı Hikayesi Fotoğraf Sergisi" İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.
Filiz Akın - 21.4.2016
'Yüzündeki Çocuk' resim sergisi Teşvikiye Işık Galeri'de açıldı
Yeniden yorumladıkları eserlere duygularını katan sanatçılar arasında Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli, Ara Güler, Aydın Boysan, Cahit Berkay, Can Dündar, Cem Yılmaz, Coşkun Aral, Ergin İnan, Erol Evgin, Fazıl Say, Filiz Akın, Gülten Dayıoğlu, Günseli Kato, Güçlü Mete, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Haldun Dormen, İlhan Şeşen, Leman Sam, Levent Üzümcü, Mehmet Aksoy, Metin Uca, Musa Kart, Müjdat Gezen, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Nihat Sırdar, Onay Akbaş, Perran Kutman, Suna Keskin, Sunay Akın, Süleyman Saim Tekcan, Tuluhan Tekelioğlu, Türkan Şoray, Zihni Göktay, Zülfü Livaneli yer alıyor.
Filiz Akın - 19.4.2016
Yüzündeki Çocuk" Resim Sergisi
Resimlerin altına duygularını yazan sanatçılar arasında Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli, Ara Güler, Aydın Boysan, Cahit Berkay, Can Dündar, Cem Yılmaz, Coşkun Aral, Ergin İnan, Erol Evgin, Fazıl Say, Filiz Akın, Gülten Dayıoğlu, Günseli Kato, Güçlü Mete, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Haldun Dormen, İlhan Şeşen, Leman Sam, Levent Üzümcü, Mehmet Aksoy, Metin Uca, Musa Kart, Müjdat Gezen, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Nihat Sırdar, Onay Akbaş, Perran Kutman, Suna Keskin, Sunay Akın, Süleyman Saim Tekcan, Tuluhan Tekelioğlu, Türkan Şoray, Zihni Göktay, Zülfü Livaneli yer alıyor.
Filiz Akın - 17.4.2016
Zeki Alasya 73'üncü Yaş Gününde Anıldı
Geçen yıl vefat eden Alasya'nın "Tatlı Dillim", "Aslan Bacanak", "Güle Güle" gibi filmlerinde kullanılan ve filmlerin görselleriyle süslenmiş klasik araçlarla gerçekleşen anma etkinliğine eşiyle torununun yanı sıra birçok sanatçı katıldı. Zeki Alasya'nın 1972 yılında Ertem Eğilmez'in yönetmenliğini yaptığı ve başrollerini Tarık Akan ve Filiz Akın'ın paylaştıkları "Tatlı Dillim" filminde basketbol antrenörü rolünde kullandığı ve 34 EU 954 plakalı kırmızı renkteki 1960 model Chevrolet Impala marka üstü açılabilir otomobil de etkinlikte yer aldı.
Filiz Akın - 15.4.2016
Zeki Alasya Doğum Gününde Anılacak
Zeki Alasya'nın, 1972 yılında Ertem Eğilmez'in yönetmenliğini yaptığı ve başrollerini Tarık Akan ve Filiz Akın'ın paylaştıkları "Tatlı Dillim" filminde basketbol antrenörü rolünde kullandığı ve 34 EU 954 plakalı kırmızı renkteki 1960 model Chevrolet Impala marka üstü açılabilir otomobil de yaş günü kutlamasında yer alacak.
Filiz Akın - 14.4.2016
Enrico Macias Hayranlarıyla Buluştu
Konserin son bölümünde sanatçıya, Bilfen Okulları Korosu da eşlik etti. Daha önce Ajda Pekkan'la birlikte seslendirdiği "Hoşgör Sen" adlı eseri de koroyla Türkçe seslendiren sanatçı, yaklaşık 2 saat sahnede kaldı. Filiz Akın, Nilgün Belgün, İlber Ortaylı da konseri izleyenler arasında yer aldı.
Filiz Akın - 29.3.2016
Adanada "Kansere Gül" Etkinliği
Yüreğir Belediyesi’nin ‘1-7 Nisan Kanser Haftası’ dolayısıyla düzenlediği "Kansere Gül" etkinliğine ünlü sinema sanatçısı Filiz Akın da katılacak.
Filiz Akın - 24.3.2016
İstanbul Film Festivali'ne Doğru
Haliç Kongre Merkezi'nde, 6 Nisan'da düzenlenecek açılış töreninde ayrıca, "Vurun Kahpeye" ve "Vesikalı Yarim" gibi birçok filmin yapımcılığını üstlenen Şeref Gür ve 60 yılı aşan kariyerinde Türkan Şoray, Filiz Akın gibi en sevilen yıldızları seslendiren oyuncu ve seslendirme sanatçısı Jeyan Ayral Tözüm de ödül alacak.
Filiz Akın - 22.3.2016
Filiz Akın'dan Sağlıklı Yaş Almanın Sırları
İzmir 9. İleri Yaş Sempozyumu, 'Keyifli Yaş Almak' konusu ile Tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleştirildi.
Filiz Akın - 22.3.2016
Akın'dan sağlıklı yaş almanın sırları
İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ege Geriatri Derneği işbirliği ile düzenlenen sempozyuma; ünlü sanatçı Filiz Akın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr.
Filiz Akın - 16.3.2016
35. İstanbul Film Festivali Programı Belli Oldu
Haliç Kongre Merkezi'nde, 6 Nisan'da düzenlenecek açılış töreninde ayrıca, "Vurun Kahpeye" ve "Vesikalı Yarim" gibi birçok filmin yapımcılığını üstlenen Şeref Gür ve 60 yılı aşan kariyerinde Türkan Şoray, Filiz Akın gibi en sevilen yıldızları seslendiren oyuncu ve seslendirme sanatçısı Jeyan Ayral Tözüm de ödül alacak.
Filiz Akın - 22.2.2016
Sur'daki Terör Operasyonu
Törende şehit Karabulut'un annesi Döndü ve ağabeyi Ramazan Karabulut ile şehit Akın'ın annesi Fikriye, ağabeyi Sedat ve ablası Filiz Akın gözyaşı döktü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Filiz Akın Haberleri | Filiz Akın Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Filiz Akın haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Filiz Akın kimdir, hayatı ve biyografisi. ARİF V 216 Filmiyle İzmirli Hayranları İle Bir Araya Gelecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 17:56:57. #1.15#
title