"Filistinli Tutsak Vekiller" İçin Başlatılan Kampanya 450 Bin İmzaya Ulaştı

"Filistinli Tutsak Vekiller" İçin Başlatılan Kampanya 450 Bin İmzaya Ulaştı

İnsani Yardım Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, Mazlumder ve Hukukçular Derneği'nin Öncülüğünde "Filistinli Tutsak Vekillerin" Serbest Bırakılması İçin Başlatılan İmza Kampanyasında Bugüne Kadar Atılan İmza Sayısı 450 Bine Ulaştı.

İnsani Yardım Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, Mazlumder ve Hukukçular Derneği'nin öncülüğünde "Filistinli tutsak vekillerin" serbest bırakılması için başlatılan imza kampanyasında bugüne kadar atılan imza sayısı 450 bine ulaştı. Kampanya 1 Milyon imzayı hedefliyor.

Kampanyaya desteklerini sunmak için Türkiye'ye gelen Filistinli vekil eşleri, imza kampanyasının, kendilerini çok memnun ettiğini vurguladı. Vekil eşleri, Türk kamuoyuna, "İmzalarınızla İsrail'in pervasız uygulamalarını kınayın" çağrısında bulundu.

Filistin Meclis Başkanı Aziz Salim Duveyik'in eşi Nahile Duveyik, Filistin Halk Cephesi Lideri Ahmet Saadet'in eşi Ebla Saadet ve Hamas'lı Milletvekili Nezir Ahmed Abdülcevvad'ın eşi Ayşe Abdülcevvad, Türkiye'de çeşitli sivil toplum örgütlerini ziyaret etti ve mücadelelerine destek aradı.(ANKA)

Kaynak: ANKA