Filistinli Silahlı Gruplardan ABD'ye Tehdit

Filistinli Silahlı Gruplardan ABD'ye Tehdit

Gazze Şeridi'ndeki Silahlı Dört Grup, İsrail'in Beyt Hanun Saldırısını Kınamayı ve Filistin Topraklarından Çekilmesini Öngören BM Karar Tasarısının ABD Tarafından Veto Edilmesinin Ardından, ABD'ye "Saldırı Hedefi" Olacağı Tehdidinde Bulundu.

Filistinli Silahlı Gruplardan ABD'ye Tehdit

Gazze Şeridi'ndeki silahlı dört grup, İsrail'in Beyt Hanun saldırısını kınamayı ve Filistin topraklarından çekilmesini öngören BM karar tasarısının ABD tarafından veto edilmesinin ardından, ABD'ye "saldırı hedefi" olacağı tehdidinde bulundu.

Gazze'deki Halk Direniş Komiteleri, El Fetih'in silahlı kanadından El Aksa Şehitleri ile Ebu Riş Tugayları ve ismi yeni ortaya çıkan Tevhid Tugayları adına yapılan ortak açıklamada, ABD, en son Beyt Hanun'da yaşanan saldırıda olduğu gibi, İsrail'in işlediği suç ve katliamlara destek vermek ve meşrulaştırmakla suçlandı.

ABD vetosunu ağır şekilde eleştiren gruplar, ABD'nin izlediği siyasetin tüm dünyada Filistinliler ve müslümanlar için, ABD hedeflerini meşru hedef haline getirdiğini savundu.

''Bizim için cihaddan ve direnişten başka yol bırakılmadı'' denilen açıklamada, ''Siyonist Amerikalı düşmanın, kan ve güçten başka dil anlamadığı'' ifadesine yer verildi.

Öte yandan, Yediot Ahronot'a bir açıklama yapan Halk Direniş Komiteleri Sözcüsü Mahmud Abdelal, Filistinli örgütlerin, Filistin topraklarında veya dışında Amerikalıların peşini bırakmayacaklarını söyleyerek ''Amerikalılar, kollarımızın ne kadar uzun olduğunu öğrenecekler. Çocuklarını tabutlar içinde göndereceğiz'' tehdidinde bulundu.

Kaynak: AA