Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - 21.06.2021
BM'nin çocuk haklarıyla ilgili "utanç listesinde" İsrail ve Suudi Arabistan'ın bulunmaması eleştirildi
Yemen ve Filistin'deki çocuk hakları ihlallerinin de yer aldığı "Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar" adlı 42 sayfalık yıllık BM raporunda, bu ihlallere neden olan İsrail ve Suudi Arabistan'ın listeye alınmaması insan hakları grupları tarafından eleştirildi.
Filistin - 21.06.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas, Filistinli grupları yeniden "ciddi diyaloğa" dönmeye çağırdı
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistinli gruplara yeniden "ciddi diyaloğa" dönme çağrısında bulundu.
Filistin - 21.06.2021
Eski Hollanda Başbakanı Dries van Agt, Filistin karşıtı politikaları nedeniyle partisinden istifa etti
Hollanda eski Başbakanı Dries van Agt, uzun yıllar liderliğini yaptığı hükümet ortağı Hıristiyan Demokrat Partinin (CDA) Filistin karşıtı politikaları nedeniyle partisinden istifa ettiğini açıkladı.
Filistin - 21.06.2021
Yunanistan Başbakanı Miçotakis: "Mısır ile ortak hedefimiz bölgemizde yeni maceraların yaşanmaması"
Filistin ve Libya konularına da değinen Sisi, Mısır'ın, Gazze'nin yeniden yapılandırması yönünde bir inisiyatifte bulunduğunu, Libya'da yıl sonunda seçimlerin yapılması gerekliliğinin yanı sıra yabancı askerlerin de bu ülkeden çekilmesi gerektiğini dile getirdi.
Filistin - 21.06.2021
Batman'da Filistin yararına kermes düzenlendi
Batman'da İHH İnsani Yardım Derneği ile Batman İnanç ve Düşünce Özgürlüğü Platformu tarafından Filistin yararına kermes düzenledi.
Filistin - 21.06.2021
Filistin, çocuk haklarını ihlal edenlerin yer aldığı "utanç listesi"ne İsrail'in de eklenmesini istiyor
Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'ten, çocuk haklarını ihlal edenlerin "utanç listesi" olarak da bilinen kara listeye İsrail'in dahil edilmesi talebinde bulundu.
Filistin - 21.06.2021
"Yıldırım Beyt-i Makdis Akademisi başlıyor
Gazeteci/Yazar Taha Kılınç'ın anlatımıyla gerçekleştirilecek olan Yıldırım Beyt-i Makdis Akademisi'nde, "Coğrafya ve Mekanlar", "Şehir Olarak Kudüs", "Osmanlı'nın Dağılışı, Ortadoğu ve Filistin", "Modern Dönemde Yahudi-Arap Mücadelesi", "Arap-İsrail Savaşları", "Şahsiyetler", "Kudüs'ün Kaderini Değiştiren 4 Suikast", "İslam ve Batı Dünyasının Kudüs Politikaları", "Filistin'de ve Kudüs'te Güncel Durum", "Görev ve Sorumluluklarımız" konu başlıkları üzerinden eğitim verilecek.
Filistin - 21.06.2021
Son dakika haberi: İsrail'in İngiltere'deki silah fabrikasını basan Filistin yanlısı eylemciler, üretimi durma noktasına getirdi
Edinilen son dakika haberine göre Filistin yanlısı eylemciler, İngiltere'nin Oldham kentinde İsrailli savunma şirketi Elbit Systems'a ait silah fabrikasında kontrolü ele geçirdi ve üretimi durma noktasına getirdi.
Filistin - 21.06.2021
Hamas heyetinin Fas ziyareti sona erdi
Heniyye, Filistin'deki son gelişmeleri görüşmek üzere gerçekleştirdiği Fas ziyareti kapsamında Başbakan Saadeddin Osmani, Meclis Başkanı Habib el-Maliki tarafından kabul edildi.
Filistin - 20.06.2021
Gazze'den tarım ihracatına getirilen engeller, 16 milyon dolar zarara neden oldu
Gazze'deki Filistin Tarım Bakanlığı, İsrail'in, Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı'na getirdiği kısıtlamalarla tarımsal ihracat ve pazarlamaya izin vermemesi sonucu oluşan zararın 16 milyon dolar olduğunu açıkladı.
Filistin - 20.06.2021
Almanya'da Hamas bayrağı yasaklanacak
Almanya'da koalisyon hükümetini oluşturan Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis grupları, Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) bayrağının yasaklanması konusunda uzlaştı.
Filistin - 20.06.2021
Filistin 1948 İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Hatib serbest bırakıldı
İsrail mahkemesi, Filistin 1948 İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Şeyh Kemal el-Hatib'i serbest bırakma kararı aldı.
Filistin - 20.06.2021
Ürdün'deki BM Sözcüsü: "Mülteciler vatanlarında barış ve huzur içinde yaşamayı ümit ediyor"
Ürdün'de ikamet eden Suriye, Filistin ve Iraklı milyonlarca mülteci, iç savaş, çatışmalar, işsizlik, yoksulluk gibi nedenlerle yıllar önce çıkmak zorunda kaldıkları ülkelerine dönmenin hayalini kuruyor.
Filistin - 20.06.2021
Filistin: Yeni hükümet kurulduğundan bu yana İsrail güçlerinin halkımıza yönelik şiddeti arttı
Filistin Dışişleri Bakanlığı, İsrail'de yeni hükümetin kuruluşundan bu yana Filistinlilere yönelik şiddetin arttığını, ABD yönetiminin ise saldırıları durdurmak için herhangi bir baskı yapmadığını belirtti.
Filistin - 20.06.2021
Fas'ta Tevhid ve Islah Hareketi, İsrail Büyükelçisi'nin sınır dışı edilmesi çağrısı yaptı
Fas'taki resmi makamlara, İsrail ile imzalanan normalleşme anlaşmasından dönmesi için baskı yapılması gerektiğini belirten Şeyhi, "İsrail işgaline karşı Filistin'in yanında yer almak sadece Filistin'i savunmak için değil, aynı zamanda 'normalleşme sızmasından' kendimizi korumak içindir.
Filistin - 20.06.2021
Son dakika haberi! Heniyye, Fas'taki muhalif İlerleme ve Sosyalizm Partisiyle Kudüs'ün Kılıcı Operasyonu'nun sonuçlarını görüştü
Açıklamada, Filistin meselesini görüşen ikilinin ayrıca geçen ayki Gazze saldırılarına karşılık direnişin başlattığı "Kudüs'ün Kılıcı Operasyonu'nun sonuçlarını ve bu operasyonun Filistin meselesine ve bölgeye siyasi yansımalarını ele aldığı kaydedildi.
Filistin - 19.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Filistin yönetimi, İsrail ile varılan aşı takası anlaşmasını İsrail'den gelen aşıların yakında son kullanma tarihlerinin dolacak olması nedeniyle iptal etme kararı aldı.
Filistin - 19.06.2021
Son dakika haberi... Katar, BAE ve Hamas'tan İran'da Cumhurbaşkanı seçilen Reisi'ye kutlama
Açıklamada, Reisi'ye çalışmalarında başarılar dilenirken, İran'ın Filistin'e ve haklı davasına dayanışmasını sürdürmesi ve güçlendirmesinin beklendiği aktarıldı.
Filistin - 19.06.2021
Uluslararası parlamenterler, diplomaside parlamentonun önemini konuştu
Filistin meselesinin de APA'da her zaman konuşulduğunu aktaran Erdoğan, Asya'nın önemli gündemlerinden iklim değişikliğine ilişkin de APA bünyesinde yapıcı çözüm önerileri ürettiklerini belirtti.
Filistin - 19.06.2021
Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria'da duvarlara Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli sloganlar yazdı
Filistin resmi haber ajansı WAFA'ya göre, Yahudi yerleşimciler Ölü Deniz'e giden yolun kenarında bulunan duvarlara yazdığı İbranice sloganlarla İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'e hakaretlerde bulundu.
Filistin - 19.06.2021
Hamas lideri Heniyye, Fas'taki STK temsilcileriyle görüştü
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Fas'ta Filistin davası için çaba sarf eden bazı sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ile bir araya geldi.
Filistin - 18.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Filistin yönetimi ile İsrail, 1 milyon dozdan fazla aşı takası için anlaştı.
Filistin - 18.06.2021
Filistin, İsrail ile yapılan Kovid-19 aşı takası anlaşmasını iptal etti
Filistin yönetimi, İsrail ile varılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı takası anlaşmasını İsrail'den gelen aşıların yakında son kullanma tarihilerinin dolacak olması nedeniyle iptal etme kararı aldı.
Filistin - 18.06.2021
Hamas lideri Heniyye, Rabat'taki Kudüs Beytülmal Ajansı'nı ziyaret etti
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki Filistinli heyet, Kudüs Beytülmal Ajansı'na ziyarette bulundu.
Filistin - 18.06.2021
Filistin, İsrail'in süresini uzatmayı planladığı aile birleşimi yasasını "ırk ayrımcılığı" olarak nitelendirdi
Filistin, yeni İsrail hükümetinin süresini uzatmayı planladığı aile birleşimini önleyen yasayı "zulüm ve ırk ayrımcılığının en kötü şekli" olarak nitelendirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Filistin Haberleri | Filistin Haber - Haberler - Sayfa 9 - Filistin haberleri, son dakika filistin haber ve gelişmeleri burada. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Hayalimdeki Doğu Türkistan Resim Yarışması Ödül Töreni'ne katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.7.2021 22:39:06. #1.15#

title