Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - 06.07.2021
Rusya ve Endonezya, Myanmar meselesinin çözümünü destekliyor
Filistin meselesine değinen Lavrov, bu meselenin Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi ve Arap Barış Girişimi'nin kararları çerçevesinde çözülmesi gerektiğini vurguladı.
Filistin - 06.07.2021
İsrail'in hak ihlalleri sınır tanımıyor
HACI MEHMET BOYRAZ/SELİM YEŞİLTAŞ- Ortadoğu'da kalıcı barışın önündeki en büyük engel durumunda olan İsrail, yıllardır işgal altında tuttuğu Filistin topraklarında korumasız Filistinlilerin insani haklarını pervasızca hiçe sayıyor ve bunu yaparken uluslararası toplumdan hiç çekinmiyor.
Filistin - 06.07.2021
Çay ihracatından yılın ilk yarısında 10 milyon dolar gelir elde edildi
Geçen yıldan farklı olarak Çin Halk Cumhuriyeti, Romanya, Sırbistan, Burkina Faso, Litvanya, Şili, Hırvatistan, Danimarka, Paraguay, Polonya, Mısır, Surinam, Gabon, Yeni Zelanda ve Filistin'e de bu dönem çay gönderildi.
Filistin - 06.07.2021
Kudüs Beytu'l Mal Ajansı, 23 yıldır kutsal kente hizmet ediyor
Eğitimden sağlığa birçok proje yürütüyor Ajans, tüzüğünde belirlenen amaçlar doğrultusunda Kudüs'ü her türlü tehditten kurtarmak, kentteki Filistinli sakinlere ve kurumlara yardım olarak belirlenen hedefleri gerçekleştirmek için çalışıyor.
Filistin - 06.07.2021
İsrail, elindeki son kullanma tarihi yaklaşan 700 bin doz Kovid-19 aşısını Güney Kore ile takas edecek
Son kullanım tarihi yaklaşan aşıları Filistin ile takas etmek istemişti İsrail, 18 Haziran'da son kullanım tarihi yaklaşan Kovid-19 aşılarını Filistin ile takas etme konusunda anlaşmıştı.
Filistin - 06.07.2021
Son dakika haberleri: Filistin güvenlik güçlerince gözaltına alınan gazeteci Rimavi hastaneye kaldırıldı
Edinilen son dakika haberine göre İşgal altındaki Batı Şeria'nın El-Halil kentinde bir polis gözaltı merkezinde tutulan Filistinli gazeteci Ala er-Rimavi, sağlığının kötüleşmesi üzerine hastaneye nakledildi.
Filistin - 06.07.2021
Son dakika! Filistinli muhalif aktivist Benat'ın ölümüyle ilgili düzenlenecek gösteri öncesinde 6 kişi gözaltına alındı
Son dakika haberi... Filistin polisinin, muhalif aktivist Nizar Benat'ın gözaltındayken ölümünden sorumlu olanların hesap vermesini isteyen 6 Filistinli aktivisti gözaltına aldığı belirtildi.
Filistin - 05.07.2021
İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesindeki ISESCO, Filistin'e yönelik 9 projeyi finanse edecek
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) bünyesinde faaliyet gösteren İslami Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu (ISESCO), Filistin'e yönelik 9 projeyi finanse edeceğini duyurdu.
Filistin - 05.07.2021
Son dakika! Filistin Barcelona'nın İsrail takımıyla işgal altındaki Kudüs'te maç yapma kararına tepki gösterdi
Son dakika haberler... Filistin Futbol Federasyonu, İspanya'nın Barcelona Kulübünün, İsrail'in Beitar Jerusalem takımıyla yapılması planlanan dostluk maçını işgal altındaki Kudüs'te oynama kararını kınadı.
Filistin - 05.07.2021
İsrail güçleri, Ofer Hapishanesi'nde Filistinli tutukluların bulunduğu koğuşa baskın düzenledi
İsrail güçlerinin, Ramallah'ın batısındaki Ofer Hapishanesi'nde bulunan Filistinli tutukluların koğuşlarına baskın düzenlediği bildirildi.
Filistin - 05.07.2021
Eski Hamas Lideri Halid Meşal'den Suudi Arabistan'a "Hamas'la ilişki kapısını açma" çağrısı
Hamas'ın eski Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Suudi Arabistan'ı "Hamas'la ilişki kapısını açmaya ve ülkede gözaltında tutulan Filistinlileri serbest bırakmaya" çağırdı.
Filistin - 04.07.2021
Son dakika haberi: İsrail güçlerince gözaltına alındıktan sonra rahatsızlanan Filistinli avukat hastaneye kaldırıldı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Filistin Bağımsız İnsan Hakları Komisyonu, Filistinli avukat Ferid el-Atraş'ın İsrail güçlerince gözaltına alınmasından kısa bir süre sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığını duyurdu.
Filistin - 04.07.2021
Kültür ve Turizm Eski Bakanı Kurtulmuş, Gölhisar İlçesinde Düzenlenen Açılışlara Katıldı
"Filistin'de bu kadar çok zulüm ortaya çıkarken avazı çıktığı kadar bağıran tek Türkiye'dir.
Filistin - 04.07.2021
Hamas'ın Batı Şeria sorumlusu Salih el-Aruri oldu
Aruri, 2007 yılında hapisten çıktıktan 3 ay sonra tekrar tutuklandı ve hakkında 3 yıl daha hapis kararı verildi. İsrail Yüksek Mahkemesi, daha sonra Aruri'nin serbest bırakılıp Filistin dışına gönderilmesini kararlaştırdı.
Filistin - 04.07.2021
Hamas: İsrail'in Gazze'yi bombalaması yıkılan imajını geri kazanmaya yönelik zavallı bir girişim
İsrail'in baskı mekanizmasına rağmen, Filistin halkının ve direniş gruplarının özgür ve onurlu bir yaşam hakkı elde etmek için meşru mücadelesini sürdüreceğini kaydeden Kasım, "işgalcilerin her zaman olduğu gibi denklemleri değiştirmekte başarısız olacağını" vurguladı.
Filistin - 03.07.2021
Son dakika haberi... İsrail güçlerinin Batı Şeria'da ateş açtığı bir Filistinli hayatını kaybetti
Son dakika haberler... İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde Filistinliler ile Yahudi yerleşimciler arasında yaşanan arbedeye müdahalesinde 1 Filistinli yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı.
Filistin - 03.07.2021
Filistinli Ebu Atvan, idari tutukluluğunu protesto amacıyla başlattığı açlık grevinde 60'ıncı gününe girdi
İsrail'in idari tutukluluk uygulamasıyla alıkonulan Filistinli Gazanfer Ebu Atvan, bu durumu protesto etmek için 2 aydan beri açlık grevini sürdürüyor.
Filistin - 02.07.2021
Yahudi yerleşimciler Batı Şeria'da 2 Filistinliyi yaraladı
EL İşgal altındaki Batı Şeria'da bir grup Yahudi yerleşimcinin saldırısına uğrayan 2 Filistinli yaralandı.
Filistin - 02.07.2021
TOGEM-DER dönüşüm pazarı gelirleri Türk Kızılay eliyle Filistinli çocuklara gönderilecek
Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) Başkanı Saadet Gülbaran, Türk Kızılay ile Filistinli çocuklar yararına düzenledikleri "Artsın Eksilmesin Dönüşüm Pazarı" etkinliğinden elde edilen gelirin en kısa sürede bölgeye ulaştırılacağını bildirdi.
Filistin - 02.07.2021
Netanyahu iktidarında en kötü günlerini yaşayan Ürdün-İsrail ilişkilerini yeni dönemde neler bekliyor?
İsrail-Ürdün ilişkilerindeki kötü dönem ve nedenleri AA muhabirine İsrail-Ürdün ilişkilerini değerlendiren uzmanlar, ilişkilerin kötüleşmesine İsrail'in Mescid-i Aksa ve Filistin topraklarına yönelik devam eden ihlallerinin neden olduğunu ve Netanyahu döneminde iki ülke arasında ciddi anlamda yabancılaşma yaşandığını belirtti.
Filistin - 02.07.2021
Filistinli muhalif aktivist Benat'ın ölümüyle ilgili bazı subay ve güvenlik birimi mensupları gözaltına alındı
Filistin yönetimi, muhalif aktivist Nizar Benat'ın ölümüyle ilgili, içlerinde subayların da olduğu yaklaşık 15 güvenlik birimi mensubunu gözaltına aldı.
Filistin - 01.07.2021
Son dakika! AİHM, Arafat'ın ölümünün yeniden soruşturulması talebini reddetti
Edinilen son dakika gelişmesine göre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), eski Filistin Devlet Başkanı Yasir Arafat'ın 2004'teki ölümüne dair yeniden soruşturma açılması talebini kabul etmedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Filistin Haberleri | Filistin Haber - Haberler - Sayfa 7 - Filistin haberleri, son dakika filistin haber ve gelişmeleri burada. YTB Başkanı Eren: Bu sene 2 bin 300'den fazla öğrencimizi mezun ediyoruz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.8.2021 06:14:30. #1.14#

title