Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasındaki görüşmede, Türkiye ile Filistin ilişkilerini güçlendirecek adımlar ve bölgesel...
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasındaki görüşmede, Türkiye ile Filistin ilişkilerini güçlendirecek adımlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı.
Filistin - 10.07.2021
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşmesinde, İsrail'in Filistin'deki zulümlerine sessiz kalmadıklarını ve kalmayacaklarını...
Son dakika gündem haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşmesinde, İsrail'in Filistin'deki zulümlerine sessiz kalmadıklarını ve kalmayacaklarını vurguladı.
Filistin - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin ile ikili ilişkilerin ekonomi ve ticaretten kültür, eğitim ve turizme her alanda olumlu yönde seyretmesinden...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin ile ikili ilişkilerin ekonomi ve ticaretten kültür, eğitim ve turizme her alanda olumlu yönde seyretmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Filistin - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas görüşmesi sona erdi
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas görüşmesi sona erdi.
Filistin - 10.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mahmud Abbas'ı kabul ediyor
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı kabul ediyor.
Filistin - 10.07.2021
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MAHMUD ABBAS'I KABUL EDİYOR
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı kabul ediyor.
Filistin - 10.07.2021
İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
14.00Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşecek.
Filistin - 10.07.2021
Filistin Kızılayı: "İsrail güçlerinin yasa dışı inşa edilen karakolu protesto eden Filistinlilere müdahalesinde 411 kişi yaralandı"
Filistin Kızılayı, İsrail güçlerinin Batı Şeria'daki Nablus'a bağlı Beita kasabasında yasa dışı inşa edilen İsrail yerleşim karakolu Avitar'ı protesto eden Filistinlilere müdahalesinde 411 kişinin yaralandığını açıkladı.
Filistin - 10.07.2021
İsrail askerleri yasa dışı inşa edilen karakolu protesto eden Filistinlilere ateş açtı: 83 yaralı
İşgal altındaki Batı Şeria'da bulunan Nablus'a bağlı Beita kasabasında yasa dışı inşa edilen İsrail yerleşim karakolu Avitar'ı protesto eden Filistinlilere İsrail işgal güçlerinin müdahalesi sonucu 83 kişi yaralandı.
Filistin - 10.07.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas, Türkiye'ye geliyor
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle Türkiye'yi ziyaret edecek.
Filistin - 09.07.2021
BM'den İsrail'e Gazze'ye uygulanan sınırlamaların azaltılması çağrısı
Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, BM merkezinde düzenlenen günlük basın toplantısında, BM Filistin İnsani İşler Koordinatörü Lynn Hastings'in dün Gazze'yi ziyaret ettiği bilgisini paylaştı.
Filistin - 09.07.2021
BM, İsrail'in Batı Şeria'daki Filistinli bedevi ailelerin evlerini yıkmasına tepki gösterdi
Birleşmiş Milletler (BM), İsrail'in Batı Şeria'nın kuzeydoğusunda yer alan Hımsa el-Bakia bölgesinde yaşayan Filistinli bedevi ailelerin evlerini yıkmasına ve topraklarına el koymasına tepki gösterdi.
Filistin - 09.07.2021
BM yetkilisi Hastings, Gazze'deki sınır kapılarında uygulanan kısıtlamaların kaldırılması çağrısında bulundu
Birleşmiş Milletler (BM) Filistin İnsani İşler Koordinatörü Lynn Hastings, İsrail'in Gazze'deki sınır kapılarında uyguladığı tüm kısıtlamaları kaldırması gerektiğini belirtti.
Filistin - 09.07.2021
İsrail vatandaşı Filistinliler ilk kez "Bayrak Yürüyüşü" düzenledi
İsrail vatandaşı Filistinliler, ülkenin kuzeyindeki Um el-Fehm kentinde Filistin bayraklarıyla ilk defa "Bayrak Yürüyüşü" gerçekleştirdi.
Filistin - 09.07.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas'tan Türkiye'ye ziyaret
İLETİŞİM Başkanlığınca, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, 9-11 Temmuz tarihlerinde Türkiye'ye ziyarette bulunacağı bildirildi.
Filistin - 09.07.2021
Filistin Devlet Başkanı Abbas, ABD heyetiyle barış sürecini görüştü
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, ABD Kongresi heyetiyle barış sürecini ve Filistin topraklarındaki son gelişmeleri ele aldı.
Filistin - 09.07.2021
İsrail, Kudüs'e büyükelçilik açması için Senegal'i iknaya çabalıyor
Senegal halkından Filistin'e güçlü destek Senegal basınına sık sık açıklamalarda bulunan Rosenblit, daha önce de İsrail'in Mescid-i Aksa'ya 7 Mayıs'ta düzenlediği saldırılara ilişkin, bunun ülkesinin nefsi müdafaası olduğunu söyleyerek Hamas'ı suçlamıştı.
Filistin - 09.07.2021
İsrail güçleri, Batı Şeria'da 11 Filistinliyi yaraladı
İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da gösteri düzenleyen Filistinlilere saldırısı nedeniyle 11 kişi yaralandı.
Filistin - 08.07.2021
Açlık grevinin ardından serbest bırakılan Filistinli Ebu Atvan, Ramallah'ta tedavi altına alındı
İsrail hapishanesinde hakkındaki "idari tutukluluk" kararını protesto etmek için 65 günlük açlık grevinin ardından serbest bırakılan Filistinli Gazanfer Ebu Atvan, Ramallah'taki İstishari Hastanesi'ne kaldırıldı.
Filistin - 08.07.2021
Hamas yetkililerinden Yusuf, serbest kaldıktan sonra ilk iş olarak Filistinli gruplara diyalog çağrısı yaptı Açıklaması
Hamas'ın Batı Şeria'daki yöneticilerinden Hasan Yusuf, Filistinli taraflara diyalog çağrısında bulundu.
Filistin - 08.07.2021
İsrail, Batı Şeria'daki Humsa el-Favka köyünün Filistinli sakinlerini zorla yerinden etmekle tehdit ediyor
İsrail güçleri işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeydoğusunda yer alan Humsa el-Favka köyünü "askeri bölge" ilan ederek, burada yaşayan Filistinlileri zorla köylerinden çıkarmaya çalışıyor.
Filistin - 08.07.2021
Ulutaş: İsrail salt bir Orta Doğu devleti değil
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan 'İsrail'in İşgal Altında Tuttuğu Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Abluka Altındaki Gazze'de Yaşayanlar ile Bir Bütün Halinde Filistinlilere Uyguladığı Ayrımcılık Politikaları, İnsan Hakları ve Uluslararası İnsancıl Hukuk İhlallerinin İncelenmesi Alt Komisyonu', AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu başkanlığında toplandı.
Filistin - 08.07.2021
ABD, İsrail güçlerinin Batı Şeria'da Filistinli tutukluya ait evi yıkmasını eleştirdi
ABD'nin İsrail Büyükelçiliği, işgal altındaki Batı Şeria'da Filistinli bir tutukluya ait evin İsrail güçlerince yıkılmasını eleştirdi.
Filistin - 08.07.2021
Orta Doğu'da ittifaklar siyasetinin yeni aktörleri: Mısır, Ürdün ve Irak
Amman'da gerçekleştirilen zirveye Ürdün Kralı II. Abdullah, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ve Irak Başbakanı Kazımi katıldı. Zirvede Mısır ve Ürdün'ün cumhurbaşkanı düzeyinde, Irak'ın ise başbakan düzeyinde temsil edilmesi üç ülkenin işbirliği potansiyelini, görüş alışverişi yapma iradelerini ve yeni bir ortaklığın doğmakta olduğunu gösterdi. Gerek üç ülke arasındaki ilişkilerin gelişme potansiyeli gerekse toplantının İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarıyla ilgili olması Orta Doğu'da temel meseleler üzerine Kahire-Bağdat hattının ortak bir nüfuz alanı oluşturup oluşturamayacağının dillendirilmesine neden oldu.
Filistin - 08.07.2021
İsrail Dışişleri Bakanı'ndan Faslı mevkidaşına Tel Aviv ziyareti için resmi davet
Fas-İsrail ilişkilerinde normalleşme Rabat ile Tel Aviv arasındaki düşük düzeyli ilişkiler, 1993'te Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ile İsrail arasında imzalanan Oslo Anlaşması'nın ardından başlamış ancak 2.
Filistin - 07.07.2021
Ürdün, İsrail'in Batı Şeria'daki Humsa el-Favka köyünde Filistinlilerin evlerini yıkmasını kınadı
Ürdün, İsrail ordusunun, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeydoğusundaki Humsa el-Favka köyünde Filistinlilerin evlerini yıkmasını kınadı.
title