Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - 18.07.2021
Filistin Yönetimi'nden İsrail'e "Kudüs gerginliği" uyarısı
Filistin Yönetimi, İsrail polisi korumasındaki fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesi ile Harem-i Şerif ve işgal altındaki Doğu Kudüs'te yaşanan gerginlik nedeniyle Tel Aviv yönetimine uyarıda bulundu.
Filistin - 17.07.2021
Hamas: Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskın planları, Arap ve Müslümanların duygularını provoke ediyor
Kasım, radikal Yahudi grupların İsrail güçlerinin himayesindeki baskınlarının, Filistin halkının ve İslam dünyasının kutsallarına yönelik bir saldırı olduğunu söyledi.
Filistin - 17.07.2021
Filistin, Barcelona'nın İsrail takımıyla işgal altındaki Kudüs'te maç yapmayı reddetmesinden memnun
Filistin Futbol Federasyonu, İspanya'nın Barcelona Kulübünün, İsrail'in Beitar Jerusalem takımıyla yapılması planlanan dostluk maçını işgal altındaki Kudüs'te oynamayı reddetmesini memnuniyetle karşıladı.
Filistin - 17.07.2021
ABD'den UNRWA'ya 135,8 milyon dolarlık ek yardım
Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA), ABD'nin ajansa 135,8 milyon dolarlık ek fon sağlayacağını belirtti.
Filistin - 17.07.2021
Gözaltında ölen Filistinli aktivistin ailesinden, soruşturma için "tarafsız komisyon" kurulması talebi
Gözaltındayken ölen Filistinli muhalif aktivist Nizar Benat'ın ailesi, oğullarının ölüm nedeninin araştırılması için "tarafsız ulusal bir komisyon" kurulmasını talep etti.
Filistin - 16.07.2021
İsrail güçleri, Nablus'un güneyindeki bir köyün girişini yeniden kapattı
İsrail güçleri, çoğu zaman güvenlik gerekçesiyle Filistin köylerinin girişlerini kapatıyor.
Filistin - 16.07.2021
ABD yönetiminin İsrail-Filistin Özel Temsilcisi Hadi Amr, İsrailli yetkililer ile bir araya geldi
ABD yönetiminin İsrail-Filistin Özel Temsilcisi Hadi Amr, İsrail'de gerçekleştirdiği görüşmelerde Filistin yönetiminin ekonomik ve siyasi açıdan "zor ve tehlikeli" bir durumda olduğu uyarısında bulundu.
Filistin - 16.07.2021
İsrail güçleri, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı gösteride 25 Filistinliyi yaraladı
İşgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde Yahudi yerleşim birimleri karşıtı gösterilerde 25 Filistinli yaralandı, onlarcası da atılan gazdan etkilendi.
Filistin - 16.07.2021
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, İsrailli mevkidaşı Herzog'a tebrik mesajı gönderdi Açıklaması
Mısır'ın, Filistin meselesine adil ve kalıcı çözüm bulunması için ortak çaba sarf etmenin önemine inandığını vurgulayan Sisi, "Bölgemizin arzu ettiği barış ortamına kavuşması için yapacağınız (Herzog) katkıyı sabırsızlıkla bekliyorum.
Filistin - 16.07.2021
İnsan Vakfı, hayırseverlerin kurban bağışlarını 20 ülkeye ulaştırıyor
Türkiye, Afrika ve Asya'da kurban çalışması yapacaklarını kaydeden Aktaş, kurban bedelinin yurt içinde 1500 lira, yurt dışında 850 lira, Filistin, Yemen ve Suriye'de ise 1250 lira olarak belirlendiğini, kurban kesildiğinde hayırseverlere kısa mesaj yoluyla bilgi verileceğini ifade etti.
Filistin - 16.07.2021
Fas ile İsrail, elektronik harp alanında işbirliği yapacak
Fas-İsrail ilişkilerinde normalleşme Rabat ile Tel Aviv arasındaki düşük düzeyli ilişkiler, 1993'te Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ile İsrail arasında imzalanan Oslo Anlaşması'nın ardından başlamış ancak 2.
Filistin - 14.07.2021
Filistin Ulusal ve İslami Güçler Komitesi, BAE'nin Tel Aviv Büyükelçiliği'ni hizmete açmasına tepki gösterdi
Gazze'deki Filistinli grupların büyük bölümünü bünyesinde barındıran Filistin Ulusal ve İslami Güçler Komitesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Tel Aviv Büyükelçiliği'ni hizmete açmasını kınadı.
Filistin - 14.07.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında salgının hızla yayıldığını ve 4'üncü dalganın eşiğine gelindiğini açıkladı.
Filistin - 14.07.2021
İsrail hapishanesindeki 4 Filistinli, İsrail'in "idari tutukluluk" kararını protesto için açlık grevine başladı
İsrail hapishanelerindeki 4 Filistinlinin, haklarında verilen "idari tutukluluk" kararını protesto etmek için açlık grevine başladığı bildirildi.
Filistin - 14.07.2021
Hamas ve İslami Cihad'dan BAE'nin İsrail'de büyükelçilik açmasına tepki
Hamas konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "BAE'nin siyonist oluşumda büyükelçilik açması, Filistin halkı ve tüm bölge halkları aleyhinde işlenen büyük hatada ısrar etmesidir.
Filistin - 14.07.2021
Filistin Dışişleri Bakanlığı: Ürdün ile Mescid-i Aksa'nın korunması için çalışıyoruz
Filistin Dışişleri Bakanlığı, Mescid-i Aksa'ya koruma sağlamak için Ürdün Dışişleri Bakanlığı'yla koordineli bir şekilde çalıştıklarını açıkladı.
Filistin - 14.07.2021
Filistin Sağlık Bakanlığı: Filistin, Kovid-19 salgınında 4. dalganın eşiğinde
Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının hızla yayıldığını ve 4. dalganın eşiğine gelindiğini açıkladı.
Filistin - 14.07.2021
İsrail askerleri Batı Şeria'daki baskınlarda 1 Filistinliyi yaraladı, 12 kişiyi gözaltına aldı
İsrail ordusunun işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyindeki iki bölgeye düzenlediği baskınlarda 1 Filistinli gerçek mermiyle yaralandı, 12 Filistinli gözaltına alındı.
Filistin - 14.07.2021
İsrail askerleri Batı Şeria'da 11 Filistinli bedevi ailenin evini yıktı
İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeydoğu kırsalında 11 Filistinli bedevi ailenin evini "ruhsatsız" olduğu gerekçesiyle yıktı.
Filistin - 14.07.2021
BAE'nin İsrail Büyükelçiliği, Tel Aviv'de açıldı
Filistin tarafı ise Filistin-İsrail meselesine adil bir çözüm bulunmadan BAE'nin Tel Aviv yönetimiyle normalleşmesine tepki göstermişti.
Filistin - 14.07.2021
Son dakika haberleri! İsrail'de yeni hükümetin dış politika yönelimi ve Fransa ile ilişkiler
İsrail'de 12 yıllık Binyamin Netanyahu iktidarının sona ermesinin ardından aşırı sağcı Naftali Bennett başbakanlığında kurulan yeni koalisyon hükümeti "değişim" vaadini ortaya koydu. Siyasi yelpazenin pek çok farklı kesiminin oluşturduğu hükümetin değişimden kastının, İsrail-Filistin meselesindeki şiddet odaklı tavrını değiştirmekten ziyade, ülke iç siyasetinde ve dış politikada bir değişim olduğu rahatlıkla söylenebilir.
Filistin - 14.07.2021
Görevini yeni tamamlamış 100 İsrail askeri, Yahudi yerleşimci şiddetinin durdurulmasını istedi
İşgal altındaki Batı Şeria'da görev yapmış yaklaşık 100 İsrail askeri, Savunma Bakanı Benny Gantz ve İç Güvenlik Bakanı Omer Bar Lev'den Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik uyguladığı şiddeti durdurmasını istedi.
Filistin - 13.07.2021
İsrail, yılbaşından bu yana Kudüs'te 62 bina yıktı
Filistin yönetimine bağlı Kudüs İşleri Bakanı Fadi el-Hedmi, İsrail'in, yılbaşından bu yana Kudüs'te 62 binayı yıktığını açıkladı.
Filistin - 13.07.2021
Facebook Filistin'den yayın yapan Şihab Haber Ajansının sayfasını sildi
Sosyal paylaşım sitesi Facebook yönetimi, Filistin'den yayın yapan Şihab Haber Ajansının (Shehab News Agency) platformdaki sayfasını kaldırdı.
Filistin - 13.07.2021
Hindistan Serum Enstitüsü, Sputnik V aşısının üretimine başlıyor
Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilip RDIF tarafından fonlanan Sputnik V aşısının kullanımına onay veren ülkeler arasında Türkiye, Meksika, İran, Gana, Sri Lanka, Sırbistan ve Filistin bulunuyor.
Filistin - 13.07.2021
Son dakika haberleri | FHKC liderlerinden tutuklu Halide Cerrar, İsrail'in izin vermemesi nedeniyle kızının cenazesine katılamadı
Edinilen son dakika haberine göre Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'nin (FHKC) işgal altındaki Batı Şeria'da önde gelen liderlerinden tutuklu Halide Cerrar, İsrail'in izin vermemesi nedeniyle kızının cenazesine katılamadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Filistin Haberleri | Filistin Haber - Haberler - Sayfa 4 - Filistin haberleri, son dakika filistin haber ve gelişmeleri burada. Sivil toplum kuruluşları fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınını protesto etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 4.08.2021 12:55:32. #1.13#

title