Filistin Haberleri

Filistin haber, Filistin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Filistin - 26.07.2021
Sudanlı judocu, İsrailli rakibiyle karşılaşmamak için olimpiyatlardan çekildi
Nurin, 22 Temmuz'da Cezayir basınına yaptığı açıklamada, Filistin davasına verdiği siyasi desteğin bir İsrailli ile rekabet etmesini imkansız hale getirdiğini söylemiş ve "Olimpiyatlara ulaşmak için çok çalıştık.
Filistin - 26.07.2021
Fas ve İsrail turizm alanında anlaşma imzaladı
Fas-İsrail ilişkilerinde normalleşme Rabat ile Tel Aviv arasındaki düşük düzeyli ilişkiler, 1993'te Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ile İsrail arasında imzalanan Oslo Anlaşması'nın ardından başlamış ancak 2.
Filistin - 26.07.2021
Ürdün Kralı 2. Abdullah, Orta Doğu barış sürecinin canlanması için İsrailli liderlerle görüştüğünü açıkladı
Ürdün Kralı 2. Abdullah, Filistinliler ile İsrail'i yeniden diyalog masasına oturtmak için İsrail Başbakanı Naftali Bennett ve Savunma Bakanı Benny Gantz ile görüştüğünü açıklayarak, İsrail basınında bu konuda yer alan haberleri doğruladı.
Filistin - 26.07.2021
İsrail, Gazze'deki balıkçıların avlanma mesafesini 6 mile düşürdü
Filistin Topraklarındaki Hükümet Aktivitelerini Koordinasyon Birimi (COGAT) tarafından yapılan yazılı açıklamada, mevcut duruma dair yapılan değerlendirmelerin ardından, Gazze'de avlanma menzilinin 12'den 6 mile düşürülmesine karar verildiği belirtildi.
Filistin - 25.07.2021
Tel Aviv'den Marakeş'e ilk direkt uçuş gerçekleşti
Fas-İsrail ilişkilerinde normalleşme Rabat ile Tel Aviv arasındaki düşük düzeyli ilişkiler, 1993'te Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ile İsrail arasında imzalanan Oslo Anlaşması'nın ardından başlamış ancak 2.
Filistin - 25.07.2021
Cezayir: İsrail'in Afrika Birliğine gözlemci üye olması, Filistin meselesine desteği etkilemeyecek
Cezayir, İsrail'in, Afrika Birliğine gözlemci üye olarak kabul edilmesinin, Birliğin Filistin meselesine verdiği desteği etkilemeyeceğini belirtti.
Filistin - 25.07.2021
İsrail güçleri Kudüs ve Batı Şeria'da 8 günde 60 Filistinliyi gözaltına aldı
İsrail güçleri, son 8 günde işgal altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği operasyonlarda 60 Filistinliyi gözaltına aldı.
Filistin - 24.07.2021
Hamas: İsrail'in Afrika Birliğine gözlemci üye olarak kabul edilmesi şok edici
Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, "Bu karar, topraklarımızdaki oluşumun (İsrail'in) meşruiyetini güçlendiriyor. Filistinlilerin haklarını ortadan kaldırmaya ve halkımıza karşı işlediği acımasız suçlara ilişkin planlarını sürdürmesine daha fazla fırsat tanıyor.
Filistin - 24.07.2021
Cezayirli judocu Fethi Nourine, İsrailli rakibiyle eşleşmemek için Tokyo 2020'den çekildi
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda 73 kiloda mücadele eden Cezayirli judocu Fethi Nourine, Filistin'e destek vermek amacıyla son 32 tur mücadelesinin olası eşleşmesinde rakibi olacak İsrailli Tohar Butbul ile karşılaşmamak için oyunlardan çekildi.
Filistin - 23.07.2021
İsrail güçlerince öldürülen Filistinli kadının naaşı, yaklaşık 1,5 ay sonra ailesine teslim edildi
İsrail, işgal altındaki Batı Şeria ile Doğu Kudüs arasında yer alan Kalendiya askeri kontrol noktasında öldürülen Filistinli İbtisam Keabine'nin naaşını yaklaşık bir buçuk ay sonra ailesine teslim etti.
Filistin - 23.07.2021
İsrail askerlerinin Batı Şeria'da yaraladığı Filistinli çocuk hayatını kaybetti
İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da düzenlenen yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri karşıtı protestolara müdahalesinde gerçek mermiyle karnından vurularak ağır şekilde yaralanan Filistinli çocuk hayatını kaybetti.
Filistin - 23.07.2021
Son dakika: İsrail askerleri Batı Şeria'daki gösterilerde 64 Filistinliyi yaraladı
Edinilen son dakika gelişmesine göre İsrail askerleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini protesto etmek isteyen Filistinlilere müdahale etti, biri ağır olmak üzere 64 Filistinli yaralandı.
Filistin - 23.07.2021
İsrail hapishanelerindeki 5 Filistinli "idari tutukluluk" kararını protesto için açlık grevine başladı
İsrail hapishanelerindeki 5 Filistinlinin haklarında verilen "idari tutukluluk" kararını protesto etmek için açlık grevine başladığı bildirildi.
Filistin - 22.07.2021
Suudi Arabistan ve Ürdün'e, Filistinli ve Ürdünlü tutukluları serbest bırakma çağrısı yapıldı
Suudi Arabistan'daki Ürdünlü Tutuklular Komitesi, Ürdün ve Suudi Arabistan yönetimini, Riyad'da yaklaşık iki yıldır gözaltında tutulan Filistinli ve Ürdünlülerin sağlıklarıyla ilgili sorumluluklarını üstlenmeye ve onları "derhal" serbest bırakmaya çağırdı.
Filistin - 22.07.2021
BM, İsrail'in Filistin'de işlediği insan hakları ihlallerini soruşturacak komisyonu kurmak için 3 üye atadı
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi, İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarında işlediği ihlalleri soruşturmak üzere bir komisyon kurulması için 3 üyenin atandığını duyurdu.
Filistin - 22.07.2021
İsrail, Afrika Birliğine gözlemci üye olarak geri döndüğünü açıkladı
İsrail gözünü Afrika'ya dikti Afrika kıtasının yaşadığı açlık, fakirlik ve savaşları fırsat bilen İsrail'in, elinde bulundurduğu yüksek teknolojik veri ve güvenlik imkanlarıyla Afrika ülkelerini bir bir kendine bağlayarak, uluslararası alanda, buradan Filistin davasına verilen desteği kesme ve bu coğrafyanın zenginliklerinden faydalanma gibi bir dizi hedef güttüğü belirtiliyor.
Filistin - 22.07.2021
ABD'deki Ürdün Kralı 2. Abdullah'tan "Orta Doğu barış sürecini yeniden başlatmanın gerekliliği" vurgusu
Ürdün Kralı 2. Abdullah, Filistin ile İsrail arasındaki barış sürecinin "iki devletli çözüm" temelinde yeniden başlatılmasının gerekli olduğunu bildirdi.
Filistin - 21.07.2021
TDV tarafından Uganda'daki 500 bin kişiye kurban eti ulaştırıldı
TDV'nin yoksulluk ve krizlerin yoğun yaşandığı Afganistan, Suriye, Irak, Filistin ve Arakan başta olmak üzere Afrika, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri, Kafkasya, Uzakdoğu ve Güney Amerika'nın da aralarında bulunduğu birçok ülkede düzenlediği etkinlik kapsamında, Uganda'da kurban kesimi ve dağıtım yapılıyor.
Filistin - 21.07.2021
Yahudi yerleşimciler Batı Şeria'da biri çocuk iki Filistinliyi yaraladı
İşgal altındaki Batı Şeria'da aracıyla seyir halinde bulunan bir Filistinli ile beraberindeki çocuğu, Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğradı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Filistin Haberleri | Filistin Haber - Haberler - Sayfa 2 - Filistin haberleri, son dakika filistin haber ve gelişmeleri burada. BM'den Arap ülkelerine, Filistinli Mültecilere Yardım Ajansına mali taahhütlerini yerine getirme çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 4.8.2021 09:10:06. #1.15#

title