Şoke Eden Fotoğraflar! Yüzünü Filistin Bayrağıyla Kapatan İsrail Askerleri Sahnede

Şoke Eden Fotoğraflar! Yüzünü Filistin Bayrağıyla Kapatan İsrail Askerleri Sahnede

Ramallah'ta avukatların protesto gösterisinde ortaya çıkan yüzleri kefiyeli ve Filistin bayrağıyla sarılı İsrailli askerler, birçok kişiyi gözaltına aldı.

ABD lideri Donald Trump'ın Kudüsİsrail'in başkenti olarak tanımasıyla çatışmaların başladığı Orta Doğu'da, bugün yeni gözaltılar var.

FİLİSTİNLİ AVUKATLAR GÖZALTINDA

Washington'ın desteğiyle şiddetin dozunu artıran İsrail askerleri, Batı Şeria'nın Ramallah kentinde protesto gösterisi düzenleyen Filistinli avukatları gözaltına aldı.


YÜZÜNE FİLİSTİN BAYRAĞI SARAN İSRAİL ASKERLERİ SAHNEDE

Biber gazı kullanan İsrail güçlerinden bazılarının yüzlerinde maske olması dikkat çekti. Birçok sivil giyimli askerin yüzünü kefiye ile örttüğü, içlerinden birinin yüzüne Filistin bayrağı sardığı görüldü. Yüzünde Filistin bayrağı ve elinde bir silah olan İsrail askeri, Filistinli bir avukatı gözaltına aldı.


Reuters haber ajansı, yüzlerini kapatmış askerler tarafından gözaltına alınan birçok Filistinlinin fotoğraflarını dünyaya servis etti.

İsrail, bugün sabaha karşı bir Hamas liderini gözaltına alıp tutuklamıştı.


TRUMP'IN KARARI ORTA DOĞU'YU YANGIN YERİNE ÇEVİRDİ

Trump'ın geçen hafta ilan ettiği karar, Orta Doğu'yu yangın yerine çevirdi. Filistin'de günlerdir göstericiler İsrail askerleriyle çatışıyor, yüzlerce protestocu yaralandı. Dünyada ise neredeyse her ülkede protesto eylemleri düzenleniyor.