Fikret Ünlü Seçim Çalışmalarını Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla'da Sürdürüyor

Fikret Ünlü Seçim Çalışmalarını Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla'da Sürdürüyor

31.05.2011 12:18 | Son Güncelleme: 31.05.2011 12:18
Fikret Ünlü Seçim Çalışmalarını Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla'da Sürdürüyor

CHP Karaman Milletvekili adayı Fikret Ünlü, her yurttaşın bu ülkenin onurlu bir bireyi olduğunu ve yoksulluğun kader olarak görülmemesi gerektiğini söyledi.

Seçim çalışmalarını Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde sürdüren Ünlü, burada vatandaşlara aile sigortasının kaynağıyla ilgili olarak bilgiler verdi.

Belediyeler ve sivil toplum kuruluşları hariç devlette 14 kuruluşun sosyal yardım yaptığını, bu kuruluşlarda yüzlerce memurun çalıştığını ve hepsinin de bütçesi olduğunu ifade eden ünlü, şunları kaydetti:

"Aile Sigortası Projesi kapsamında ayda 600 lirayı yoksul hanedeki kadının banka hesabına yatıracağız. Kadın, işçi, memur veya emekli gibi her ay bankaya giderek parayı çekecek. Bunu devletten başka kimsenin bilmeyecek. Böylece o kadın da kendisine dayatılan yardımı kabullenmek yerine bakkala giderek, istediği ve ihtiyacı olan ürünü alabilecek. "

Ünlü, Türkiye'de önce bir yoksulluk envanteri çıkarılıp, yoksulların belirleneceğini, ondan sonra da o ailelere düzenli yardımlara başlayacaklarını vurgulayarak, "Devletin ya da belediyenin işçi alımı sırasında yoksul ailelerin bireylerine öncelik tanınacak. Yeşil kart iptal edilmeyecek. O ailelerin sağlık güvencesi de yine aile sigortası tarafından sağlanacak. Bu projenin hayata geçirilmesinden sonra hakkı olmayanlara ödeme yapıldığının tespiti durumunda, söz konusu rakamın o yanlışı yapan kamu görevlisinin aylığından kesilecek" dedi.

- KARAMAN

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fikret Ünlü Seçim Çalışmalarını Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla'da Sürdürüyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 16:47:53. #1.14#
title