Fikret Orman Ne Var Ne Yok Anlattı! - Haberler Spor
Haberi Paylaş

  Fikret Orman Ne Var Ne Yok Anlattı!

  Goal.Com - Haberler | Spor
  Fikret Orman Ne Var Ne Yok Anlattı!

  Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

  Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, gündemle ilgili oldukça önemli açıklamalar yaparken, transfer konusunda da çarpıcı sinyaller verdi.

  NTVSpor #39;a yaptığı açıklamalarda yönetim olarak kendilerini başarılı bulduğunu belirten Orman, quot;Hata yaptığımız konular da oluyor. Hatalarımıza ve özür dilenmesi gereken konular varsa bunları da yapıyoruz. Kendimizi tenkit eden bir yönetimiz. İnsanların hayalleri üzerine bina inşa etmek bizim işimiz değil. Dünyanın çok büyük kulüpleri bile bütçeleriyle yönetilmek zorunda. Patron takımı da olsanız bütçeniz varsa onunla yönetilmek zorundasınız. Zenit mesela. UEFA #39;dan para cezası aldı. Beşiktaş #39;ın benim yönetime geldiğim gündeki durumu belli. Beşiktaş #39;ın borçları var ve çoğu yakın zaman ödemeli. Belirsiz durumdaki bir stat var. Rakiplerinin 3 #39;te 1 #39;i düzeyinde bulunan bir kulüp. Bir sürü davalar... Sporcularla mahkemelik olan bir kulüp... Biz o durumdan kulübü alıp her yere tesis yapmak zorunda olduğumuzu biliyorduk. quot; dedi.

  quot;FERRARI #39;YE HALEN BORÇ ÖDÜYORUZ quot;

  Yeni stadı inşa ederken çok zorlandıklarına da değinen Orman, Matteo Ferrari #39;ye halen borç ödediklerini anlatırken, quot;Ben her ay Ferrari #39;nin borcunu ödüyorum. Ferrari #39;ye 8 milyon avro borç ödüyoruz. Henüz 5 milyonunu ödemişizdir. Gelecek sene ocak ayına ancak biter bu borç düşünün... Geldiğim günde Beşiktaş #39;ın benden başka başkan adayı yoktu. Geçmişle alakalı hesap sormama mevzuuna gelince hesap sorma işi çok kolay değil. Galatasaray da eski başkanıyla bir hesaplaşma yaşadı. Trabzonspor #39;da da bu durum var. Bu olayların çoğu taraftara verilen biletler, taraftarların seyahatlere gitmesi. quot; diye konuştu.

  DIEGO KONUSU

  Fikret Orman, Fenerbahçe ile anlaşmak üzere olan Diego Ribas ile yapılan görüşmelerle ilgili olarak ise şöyle konuştu: quot;Problemin başı sizsiniz, basın. Bir yerlerden ilgilendiğimiz oyuncular oluyor. Bir oyuncu ya da kulüp ile görüşüyorsunuz. Aracılar var, arkadaşlarımız var bu işlerde. Paylaşmaya başlayınca basın, taraftar beklenti içine giriyor. Kimse ile görüşmeden transfer yapmak mümkün mü, değil. Beklenti sonrasında olmayınca taraftar üzülüyor. Diego ile ilgilendik mi, ilgilendik. İstediğimiz için teklifte bulunduk. Fenerbahçe bizden 7 milyon euro daha fazla vermiş. Biz almak için 10 milyon euro fazla verebiliriz. Ama bunu verecek bir kaynak yok. Transfer yapmak çok kolaydır. Kaç lira istiyorsun diyorsun, 3 milyon diyor, gel 3,5 vereyim dersem geliyor. Sonra ödeyemediğimiz için 18 tane dosya ortaya çıkıyor. Fenerbahçe bu parayı verirse ben ne yapabilirim ki, onlar kendi genel kurulunda verecek hesabı. quot;

  quot;DEMBA BA İLE İLGİLENİYORUZ AMA... quot;

  Orman, gündemdeki bir diğer isim Chelsea #39;nin golcüsü Demba Ba ile ilgili gelen soruya ise şu yanıtı verdi: quot;Demba Ba ile ilgili bir beklenti yaratılıyor. Demba Ba #39;nın kronik bir sakatlık problemi var. 29 yaşında, alıp da bunu satabilecek durumda değiliz. Olmazsa olmazımız değil, farklı tercihlerimiz de var. Yarın gelir mi, gelir. Nasıl gelir, verirsin 2 katı parayı gelir. Quaresma #39;nın 1 lirasını eski yönetim ödemedi, biz ödedik hepsini. Teminat mektupları verilmş, biz ödedik hepsini. Quaresma geldiğinde otobüs kiralanmış, 14 bin lira. Bunu biz ödedik. Doğru yoldan gitmemiz lazım. En kolay iştir popüler transfer yapmak. Bizden kimse bunu yapmamızı beklemesin. Basındaki arkadaşlar, çok büyük bir beklenti haline getiriyorlar. quot;

  FERNANDES HAKKINDA...

  Orman, sözleşmesini yenilemedikleri Manuel Fernandes #39;i sezon başında satmadıkları için pişman olduğunu belirtirken, quot;Samet Hoca ilk geldiğinde Fernandes #39;e talepçi çıkmıştı. Bu sene de talepçi çıktı. Bu konuda başkan olarak tek başınıza karar veremezsiniz. Bunun sportif direktörü var hocası var. Ben aldım mı oyuncu? Aldım. Oynamıyor. Pedro Franco transferinde mesela bütün komitelerimiz ortak karar alarak yapılmış bir transferdi. Gayet de iyi bir sonuç verdi. O dönem Fernandes #39;le ilgili çok umutlu düşünüyorduk. Bize konuşmaları çok umut vericiydi. Ama sözleriyle davranışları birbirini tutmadı. Bizden para aldı. Bu sene aldığı parayı bu camia adına helal etmiyorum. Keşke sene başında satsaydık. quot; diye konuştu.

  quot;3-4 YABANCI OYUNCU TRANSFER EDECEĞİZ quot;

  Stadyumun tamamlanmasının ardından Fenerbahçe ve Galatasaray ile arasındaki bütçe farkını kapatmaya başlayacaklarını da anlatan Orman, dengelerini bozacak transferlerden uzak duracaklarını sözlerine eklerken, quot;Fenerbahçe Diego #39;ya çok para verdi. Galatasaray #39;ın borçları belli. Biz o yollardan çok önce geçtik. Dengelerimizi bozacak transferler yapmayacağız. Kendi içimizdeki dengeyi sağlamak zorundayız. 3-4 yabancı transfer yapacağız. Biz yabancı kuralında oldukça şanslıyız. Bizim kontratlı 4 yabancımız var. Minimum 4 tane yabancı oyuncu alabiliriz. Rakiplerimizin 14 tane yabancı oyuncusu var. Biz bunu yıllar önceden planladık. Biz de biliyorduk yabancı oyunculara paralar verip getirmeyi. quot; şeklinde konuştu.

  GÖKHAN TÖRE KONUSU

  Orman, transfer gündemini meşgul eden bir diğer isim Gökhan Töre #39;nin transferi hakkında ise şöyle konuştu: quot;Gökhan için opsiyon hakkımız 31 Mayıs #39;ta doldu, kullanmadık. Öncelikle Gökhan #39;a bir noktaya gelmeliyiz ki Rubin Kazan #39;la görüşelim. Gökhan Töre #39;yi ya alacağız ya vedalaşacağız. Kiralık düşünmüyoruz. quot;

  quot;RONALDINHO KULÜBÜN KAPISINDAN GEÇEMEZ quot;

  Orman, devre arasında transfer etmek istedikleri ancak başaramadıkları Ronaldinho hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulunarak, quot;Ronaldinho 50 defa haber yolladı Beşiktaş #39;a gelmek için. Beşiktaş #39;ın kapısından geçemez artık. O kadar geldiniz ettiniz ertesi gün yarı fiyata Brezilya #39;ya imza attınız. Beşiktaş #39;ın böyle oyuncularla işi olmaz. Biz size gelmedik, siz geldiniz. Bekleyin dediniz, gittiğiniz anda imzaladınız. Artık bu kulübün kapısından geçemez. quot; dedi.

  quot;ALMEIDA KALMAK İSTİYOR quot;

  Sözleşmesini yenilemedikleri bir diğer isim olan Hugo Almeida hakkındaki soruya ise şöyle yanıt verdi: quot;Almeida esasında iyi bir çocuk. Beşiktaş #39;a gelirken şöyle getirmişler. Sen 6-8 aylığına burda top oyna, biz seni başka bir takıma götüreceğiz. Türkiye #39;yi beğenmiyor havalarındaydı. Takım bul git dedim. Bulamadı ve kaldı. Beşiktaş #39;ta aldığı paraları dünyada verecek yer yok. Yüksek paralara gideceği yerler belli. Geçen sene eşinden ayrıldıktan sonra Beşiktaş #39;a kendisini verdi ve iyi bir ilişki yaşamaya başladı. Ben de konuştum bak Almeida artık sen bir Beşiktaşlısın, gel seninle bir kontrat yapalım diye. Fakat oyuncu Amerika #39;ya gideceğim, başka takıma gideceğim soru işaretleriyle dolunca biz işi askıya aldık. Önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda Almeida #39;nın son kararı verilecek. Bizimle kalmak istiyor. quot;

  Goal.Com - Spor Haberleri
  500
  title