Cumhurbaşkanı Erdoğan, FIFA Başkanı Gianni Infantino'yu Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de FIFA Başkanı Gianni Infantino'yu kabul etti. Infantino; "Türkiye'nin yaptığının dünyada eşi yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de FIFA Başkanı Gianni Infantino'yu kabul etti.

Önceki gün İstanbul'a gelerek Türkiye Futbol Federasyonu'nu ziyaret eden ve Riva Hasan Doğan Tesisleri'nde incelemelerde bulunan Infantino, dün düzenlenen FIFA Futbol Zirvesi'nden sonra önemli açıklamalarda bulunmuştu.UEFA Başkanı olmadığı için kararın kendisine ait olmadığını belirten Infantino, Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na en iyi şekilde ev sahipliği yapacağına inandığını belirtmişti. FIFA Başkanı; futbolu korumak, geliştirmek ve gelirleri artırmak adına çalışmalar yaptıklarını da duyurmuştu. Infantino bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'de bir araya geldi. Erdoğan ve Infantino'ya, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve TFF Başkanvekili Servet Yardımcı da eşlik etti."DÜNYADA EŞİ BENZERİ YOK"

Beştepe'de 1 saat süren görüşmede FIFA Başkanı Infantino, Türkiye'de statların seviyesine ve kalitesine vurgu yaparak, "Bu kadar sempatik statları inanılmaz kısa sürede yapmak çok zor bir iş. Türkiye'nin yaptığının dünyada eşi benzeri yok. Türkiye en iyisine layık. 2024'ü en rahat bir şekilde bu modern statlarla yapacağınıza eminim." ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan Infantino'ya, 2024 adaylığı için yoğun çalışma içerisinde olduklarını, devlet olarak her türlü desteği sağladıklarını belirtti.