Fıba Bayanlar Avrupa Kupası

Fıba Bayanlar Avrupa Kupası 2. Tur İlk Maçında Panküp Ted Kayseri Koleji, İsrail'in Güçlü Takımlarından Electra Ramat Takımını 10 Sayı Farkla 78-68 Mağlup Ederek, İkinci Maç İçin Avantajlı Bir Skor Elde Etti.

Fıba Bayanlar Avrupa Kupası

FIBA Bayanlar Avrupa Kupası 2. tur ilk maçında Panküp TED Kayseri Koleji, İsrail'in güçlü takımlarından Electra Ramat takımını 10 sayı farkla 78-68 mağlup ederek, ikinci maç için avantajlı bir skor elde etti.

Panküp TED Kayseri Koleji Antrenörü Ayhan Avcı, maç sonrası yaptığı açıklamada, avantajlı bir skor elde etmediklerini belirterek, ikinci maçlarında kendilerini çok zor bir atmosferin beklediğini söyledi. Avcı, "En zor maçlarımızın olduğu dönemde takıma tekrar çıkış yakalatacağımıza inanıyorum. İki rauntluk bir maç. İlk maçı bitti sadece, bu bir avantaj ama ne kadar iyi bir avantaj bunu ikinci maçta göreceğiz. Bence çok iyi bir avantaj değil. Bugünkü maçta 20 top kaybı yaptık. Bu konuda çok rahatsızım. Bu

top kaybını bize yaptırsalar iyi, ama biz hiç kimse yokken tercihten dolayı top kaybediyoruz. Bu konuyu çözmemiz gerekiyor. Oradaki maçta yapmamız gereken üç önemli şey var. Dikkatli olmak, akıllı olmak, soğukkanlı olmak. Orada bizi zor bir atmosfer bekliyor. Çünkü ben daha önce orada bulundum. Ama sonuçta biz bu maçta toparlandığımızı gösterdik" dedi.

Electra Ramat Antrenörü Orna Ostfeld ise, Panküp TED Kayseri Koleji'nin iyi oynadığını söyleyerek, "Uzun bir aradan sonra oynadığımız ilk maçtı ve kırılma noktası olan bir maçtı. Takımda bazı şeyleri değiştirdik. Tabi bu bizim zor bir geçiş süreciydi. Bu ilk maçtı, şimdi ikinci maçı düşünüyoruz. 10 sayı bizim için çok iyi bir avantaj. 19 top kaybı yaptık, evimizde bu kaybı korumalıyız. Bu bizim takım değil, bu maçta çok az asist yaptık, diğer maçta çok asist yapacağız" şeklinde konuştu.

(SE-İY-NÇ-S)

Kaynak: İHA