Fıat Motorsports Turkey Takımı Belçika Sınavına Çıkıyor

Bu Yıl Avrupa Ralli Şampiyonası'nı Takip Eden Fiat Motorsports Turkey Takımı, Sezonun 5. Yarışı Olan Belçika Ypres Rally Sınavı İçin Tüm Hazırlıklarını Tamamladı. 22-24 Haziran Tarihlerinde Koşulacak Olan Ypres Rally'de Fiat Motorsports Turkey Takımı Adına Fiat Grande Punto Super 2000 ile Volkan Işık-kaan Özşenler İkilisi Start Alacak.

Fıat Motorsports Turkey Takımı Belçika Sınavına Çıkıyor

Bu yıl Avrupa Ralli Şampiyonası'nı takip eden Fiat Motorsports Turkey Takımı, sezonun 5. yarışı olan Belçika Ypres Rally sınavı için tüm hazırlıklarını tamamladı. 22-24 Haziran tarihlerinde koşulacak olan Ypres Rally'de Fiat Motorsports Turkey takımı adına Fiat Grande Punto Super 2000 ile Volkan Işık-Kaan Özşenler ikilisi start alacak.

2007 sezonuna Avrupa Ralli şampiyonluğu parolasıyla start alan Fiat Motorsports Turkey takımı, hedefine ulaşmak için yeni bir basamak olan Belçika Ypres Rally'ye çıkıyor. Asfalt zeminde gerçekleştirilecek olan Ypres Rally'de ekipler 18 özel etap geçecek. Belçika'nın Ieper şehri yakınlarında geçecek olan Ypres Rally'nin en önemli özelliği ise etapların büyük bölümünün akşam saatlerinde geçilecek olması. 22 Haziran akşamı saat 18.00'de verilecek startın ardından, 6 özel etap geçecek olan katılımcılar, 23

Haziran Cumartesi günü 12 özel etap daha geçerek, akşam saat 22.30'da finişe ulaşacak.

Hem Avrupa Ralli Şampiyonası'na hem de Intercontinental Rally Challenge'a (IRC) puan vermesi nedeniyle oldukça yüksek bir katılımın olduğu Ypres Rally'nin kayıt listesinde 107 ekip yer alıyor. Bu yıl Avrupa Ralli Şampiyonası'nı takip eden 18 ekip arasında, topladığı 18 puanla sıralamada dördüncü durumda bulunan Fiat Motorsports Turkey ekibi Volkan Işık-Kaan Özşenler ikilisi, çok sayıdaki katılımcı arasında öncelikle Avrupa Şampiyonası klasmanını düşünerek temposunu belirleyecek.

Avrupa Ralli Şampiyonası'nın en güçlü katılımcılarından biri olan Fiat Motorsports Turkey, Belçika'nın ardından Bulgaristan, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan ve Fransa rallileriyle devam edecek olan şampiyonada, hedeflenen şampiyonluğa ulaşmak için mücadele edecek.

(MFS-SN-SN-S)

Kaynak: İHA