ByLock Yalanıyla 2 Milyonluk Vurgun Yapan 3 Dolandırıcı, Yakayı Ele Verdi

ByLock Yalanıyla 2 Milyonluk Vurgun Yapan 3 Dolandırıcı, Yakayı Ele Verdi

İzmir'de vatandaşları "Telefonunuzda ByLock tespit edildi" diyerek dolandıran ve 2 milyon lira vurgun yapan biri 17 diğer ikisi 18 yaşında olan 3 dolandırıcı tutuklandı.

ByLock Yalanıyla 2 Milyonluk Vurgun Yapan 3 Dolandırıcı, Yakayı Ele Verdi

İzmir'in Foça ilçesinde vatandaşları kendilerini polis olarak tanıtıp telefonla dolandıran 17 ve 18 yaşlarındaki 3 dolandırıcı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

GÖZALTINA ALINDILAR

Foça İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, telefonla aradıkları kişileri, kendilerini polis olarak tanıtıp dolandırdığı tespit edilen Mustafa Toz (17) ve Haçim Alaş'ı (18) düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Toz ve Alaş ile birlikte hareket ettiği belirlenen Abdullah Çiftçi (18) ise, Eskişehir'de gözaltına alındı.

2 MİLYON LİRALIK VURGUN YAPTILAR

Şüphelilerin son bir ayda İzmir, Eskişehir, Şanlıurfa ve Manisa illerinde çok sayıda dolandırıcılık olayına karıştığı, yaklaşık 2 milyon TL'lik vurgun yaptıkları belirlendi. Dolandırıcıların, telefonla aradıkları kişilere, 'Telefonunuzda ByLock programı tespit edildi', "FETÖ üyesi olduğunuz belirlendi" gibi yalanlar atarak, gerekli parayı vermeleri durumunda kendilerine yardımcı olabileceklerini söyledikleri öğrenildi.

EMEKLİ ÇİFTTEN 1 MİLYON LİRA ALDILAR

Dolandırıcıların bu yolla, Almanya'da emekli olduktan sonra Foça'ya yerleşen M.A ve B.A. isimli emekli bir çiftten 1 milyon TL'nin üzerinde para aldığı ifade edildi. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklanırken, olayla ilgili 1 kişinin arandığı ifade edildi.