FETÖ'nün Evindeki Kirli Sepetini Arayan Polis, Servet Ele Geçirdi

FETÖ'nün Evindeki Kirli Sepetini Arayan Polis, Servet Ele Geçirdi

Antalya'da FETÖ'nün gaybubet evlerine operasyon düzenleyen polis, banyodaki kirli sepetinde yaptıkları aramada 176 bin TL, 36 bin dolar ile 4 bin euro para ele geçirdi.

Antalya polisi, FETÖ/PDY'nin Kütahya parası kasasının banyosundaki kirli çamaşır sepetine gizlenmiş 176 bin 425 TL, 36 bin 151 dolar ile 4 bin 365 euro para ele geçirdi. Operasyonlarda, aralarında FETÖ'nün Manisa askerlerinden sorumlu il abisi ile Kütahya parası kasasının da bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.

EVLERİNE OPERASYON DÜZENLENDİ

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY'nin "gaybubet" evlerinde bulunan şüphelilere yönelik operasyon düzenledi.

ÇAMAŞIR SEPETİNDEN SERVET ÇIKTI

Antalya, Manisa, Kütahya, Burdur ve Uşak'ta FETÖ/PDY terör örgütü adına faaliyet gösteren şüphelilerin Antalya merkezde bulunduğu bilgisi üzerine 7 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, aralarında Manisa askerlerinden sorumlu il abisi Hüseyin K., Kütahya para kasası Mustafa Ö. ile Erhan G, Fatma T, Erkan K. ve Fatma K.'yı gözaltına aldı. Görevliler yaptıkları aramada, Kütahya para kasası Mustafa Ö.'nün banyosunda kirli çamaşır sepetine gizlenmiş 176 bin 425 TL, 36 bin 151 dolar ile 4 bin 365 euro para ele geçirdi.

SORGULANMAK ÜZERE EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Gözaltına alınan 6 şüpheli sorgulanmak üzere emniyete götürülürken, aramada 3 adet sahte kimlik ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.