Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davasında 10'uncu Duruşma - Haberler
Haberi Paylaş

Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davasında 10'uncu Duruşma

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Fetö'nün İş Dünyası Yapılanması Davasında 10'uncu Duruşma

FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık hakkında açılan davanın 10. duruşması başladı.

FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 86 sanık  hakkında açılan davanın 10. duruşması başladı.  İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada görülen duruşmada 9 tutuklu sanık ile  15 tutuksuz sanık hazır bulundu. Mahkeme Başkanı, celse arası kapalı oturumda Gizli Tanık "Boran", "Beraat" ve "Demir'in" beyanlarının alındığını belirterek, bu beyanların okunacağını söyledi. Duruşma üye hakimin, Gizli Tanık "Boran'ın"  beyanlarını okunmasıyla devam ediyor.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından TUSKON'a yönelik yapılan FETÖ soruşturması sonucu hazırlanan iddianamede,  firari şüpheliler Fetullah Gülen, TUSKON Başkanı Başkanı Rızanur Meral, TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Muhammet Günay hakkında, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "TBMM'yi ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Türkiye Cumhuriyet hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Silahlı terör örgütü yöneticiliği" ve "Özel belgede sahtecilik" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis  25 yıl 6'şer  aya kadar hapis cezası talep ediliyor. Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın damadı iş adamı Ömer Faruk Kavurmacı ve iş adamı Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 83 iş adamı hakkında ise "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla  kadar hapis cezası isteniyor.

Görüntü Dökümü:

------------------------

-Arşiv görüntüler - İstanbul

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
500