Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Edirne / Kırklareli /

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Edirne / Kırklareli /

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tasavvuf müziğinden örnekler sundu, darbe girişiminde şehit olan polisler ve vatandaşlar için Kur'an-ı Kerim okundu Uluslararası öğrencilerden darbe girişimine tepki Araba konvoyu ile protesto edenlerin görüntüsü Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da vatandaşlar, darbe girişimine karşı başlattıkları protesto gösterilerini sürdürüyor Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde protesto edildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Tasavvuf müziğinden örnekler sundu, darbe girişiminde şehit olan polisler ve vatandaşlar için Kur'an-ı Kerim okundu
Uluslararası öğrencilerden darbe girişimine tepki
Araba konvoyu ile protesto edenlerin görüntüsü
Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da vatandaşlar, darbe girişimine karşı başlattıkları protesto gösterilerini sürdürüyor
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde protesto edildi.

Edirne'de Saraçlar Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı önünde kurulan platformda, müftülük korosu tasavvuf müziğinden örnekler sundu, darbe girişiminde şehit olan polisler ve vatandaşlar için Kur'an-ı Kerim okundu.

Trakya Üniversitesi'nde eğitim gören yöresel kıyafetli Afganistan, Suriye, Yemen, Mısır, Cezayir Moritanya ve Makedonyalı öğrenciler de darbe girişimini protesto etti.

Programa, Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Edirne Jandarma Komutanı Albay Kamuran Ersan, AK Parti Edirne İl Başkanı, eski AK Parti Milletvekili Necdet Budak, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Tekirdağ

Tekirdağ'da vatandaşlar FETÖ'nün darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti"ni sürdürüyor.

Valilik binası önünde toplanan ve "demokrasi nöbeti"ne devam eden vatandaşlar, ellerinde bayraklarla "darbeye hayır", "Recep Tayyip Erdoğan", "paralel hainler hesap verecek", "millete kalkan eller kırılsın" sloganları attı.

Darbe girişiminde hayatını kaybeden ve yaralananlar için dua eden vatandaşlar, zaman zaman tekbir getirdi.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Akçay, FETÖ'nün darbe girişimine karşı, meydanları boş bırakmayan vatandaşlara teşekkür etti.

Darbe girişimine karşı verilen mücadelenin 12 saatlik bir mücadele olmadığını ifade eden Akçay, "Bu mücadele Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi 12 saatlik bir mücadele değil. Başkomutanımızdan emir gelinceye kadar demokrasi nöbetimize devam edeceğiz." dedi.

Öte yandan, başlatılan uygulama kapsamında vatandaşlar "Tarihe sen de not düş" defterine, darbe girişimine ilişkin ve yaşanan olaylarla ilgili görüşlerini yazdı.

Kırklareli

Kırklareli'ndeki vatandaşlar, FETÖ'nün darbe girişimine karşı "demokrasi nöbeti"ne devam etti.

Vilayet Meydanı'nda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan grup, "Vur de vuralım, öl de ölelim", "Recep Tayyip Erdoğan", "Kırklareli burada, darbeciler nerede" şeklinde sloganlar attı.

AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikinci bir emrine kadar meydanlarda olacaklarını söyleyen Çiler, "Türkiye'nin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Türk halkının desteğiyle darbecilere darbe yaptık. Türk halkı hep beraber meydanlarda olmaya devam edecek." ifadelerini kullandı.

"Demokrasi nöbeti"ne Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Kırklareli Jandarma Komutanı Albay Selahattin Acara ve vatandaşlar da katıldı.