Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan
Haberler » Güncel » Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan - Haber

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan

AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, "FETÖ'nün teröristleri, haşhaşiler, Türkiye'yi size yar etmeyeceğiz, Türkiye'yi size dar edeceğiz inşallah." dedi.

Ankara Milletvekili , "FETÖ'nün teröristleri, haşhaşiler, 'yi size yar etmeyeceğiz, Türkiye'yi size dar edeceğiz inşallah." dedi.


Akdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Saraçlar Caddesi'nde demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlarla bir araya geldi.


Burada konuşan Akdoğan, geçen hafta büyük bir kabus gecesi yaşandığını, FETÖ üyelerinin Türkiye'de cunta darbesi yapmak istediklerini anımsattı. Tankları, uçakları, toplarıyla gelen hainlerin amaçlarına ulaşamadıklarını belirten Akdoğan, terör örgütü üyelerinin demokrasiye sahip çıkan aziz Türk milletini geçemediklerini vurguladı.


Vatandaşların sadece bir demokrasi nöbeti tutmadıklarını, aynı zamanda vatan savunması yaptıklarını dile getiren Akdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:


"Bu yüzden bu millet eli öpülesi bir millettir. Yıllarca söylüyoruz, dilimizde tüy bitti, 'bunlar haindir' dedik, 'bunlar Türkiye düşmanıdır' dedik, bazıları inanmadı. Ama o gece maskeleri düştü, ne kadar eli kanlı terör örgütü olduklarını bu millet gördü. O gün helikopterlerin kurşun yağdırdığı insanların alnında AK Parti'li mi yazıyordu, CHP'li veya MHP'li mi yazıyordu? Hepsi bu vatanın evlatlarıydı. Onlar canlarımıza, insanlarımıza kastettiler. Zombi gibi ölüm makinesine çevirdikleri hainler milletimize kastetti. Hep birlikte bu mücadeleyi vermek zorundayız. Bu bir vatan savunmasına dönüşmüştür. Hangi partiden olursa olsun bu vatanın evlatları olarak istikbalimize, vatanımıza, bayrağımıza ve devletimize sahip çıkacağız, haşhaşilere bırakmayacağız inşallah. FETÖ'nün teröristleri, haşhaşiler, Türkiye'yi size yar etmeyeceğiz, Türkiye'yi size dar edeceğiz inşallah."


Cunta darbesinin başarılı olması halinde Türkiye'de esaret rejiminin kurulacağını ifade eden Akdoğan, hiç kimsenin nefes bile alamayacağını vurguladı.


"Kullanım süresi dolan çete çöpe atılacak"


Türk milletinin çok büyük bir millet olduğunu vurgulayan Akdoğan, "Bu millet geziden sonra ne dedi 'Menderes'i astınız, Özal'ı zehirlediniz, Erdoğan'ı yedirmeyiz' dedi. Milletin adamlarına aziz milletimiz sahip çıktı. Bütün oyun 'Erdoğan'ı devirsek Türkiye'yi esir alırız' dediler. Bu yeni başlamadı, bunlar darbenin şartlarını dış kamuoyunda hazırladılar ama Türk milletini unuttular. Bunların düğmeleri dışarıdan basıldı. Kirli oyunu milletimiz bozdu. Türkiye'deki darbelerin dışında bir dış güç vardır, Türkiye'yi uydu devlet yapmak istedikleri için çaba gösterdiler. İçerideki iş birlikçi paralel çeteyi temizliyoruz ama ağababaları dışarıda duruyorlar. Bunlar 40 yıldır her yere sızdılar ama millete sızamadılar, milleti hep küçümsediler. Ama bu millet top, tank, tüfek hiçbiri fayda etmedi, 40 yıl ilmek ilmek ördüler ama şimdi kullanım süresi dolan çete çöpe atılacak." şeklinde konuştu.


Yalçın Akdoğan, dünyanın her yanında denedikleri darbe taktiklerinin Türk milletine tutmadığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:


"Milleti kandırdılar bunlara millet kurbanını verdi, derisini verdi, çocuğunu verdi, parasını verdi, verdi de verdi. Bunlar 'maneviyat hareketi' diye milleti kandırdılar. Bunlar güç zehirlenmesi yaşadılar da böyle oldular değil bunlar kurulduğundan beri ihanete kurgulanmışlar. Dünyanın birçok yerinde bunu yaptılar, Mısır'da, Ukrayna'da, Balkan ülkelerinde hükümetleri devirdiler. Milleti Türkiye'de geçemediler, millet haktan yana bunların işleri sahtekarlık. Adam Türkiye'de darbe yaptırıyor arkasında bile duramıyor, hala yalan konuşuyor. Bu hain yapıya karşı bütün partiler, bütün vakıflar, dernekler bütün millet beraber mücadele edeceğiz. Kumandası elinde olanlar durmayacaklar, bu yüzden sağlam duracağız. Başkomutan ne zaman 'tamam' derse o zamana kadar meydanları dolduracağız."


Meydanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nin açılışı ile şehitleri anma programında yaptığı konuşma canlı olarak izlendi. Ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Edirne Devlet Türk Müziği topluluğu solist Yeşim Çağlayan ve topluluk müzisyenleri marşlardan oluşan konser sundu.


Alana kurulan dev ekrandan Anadolu Ajansı'nın hazırladığı "Dakika Dakika FETÖ'nün Darbe Girişimi" videosu da izlendi.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan

Manşet

Haberler