Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Haberler » Güncel » Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Haber

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi on binlerin katılımıyla protesto edildi.

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi on binlerin katılımıyla protesto edildi.


Ellerinde Türk bayraklarıyla merkez ilçesindeki Perşembe Pazarı alanında toplanan ve FETÖ aleyhine slogan atan binlerce vatandaş, Cumhurbaşkanı ve hükümete desteklerini dile getirdi.


"Türkiye sokakta daima omuz omuza", "Millet eğilmez FETÖ'ye geçit vermez" ve "Millet paralele dur dedi" yazılı pankartların da açıldığı etkinlikte, darbe girişiminde şehit olanlar için Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.


Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve diğer protokol üyelerinin katıldığı etkinlikte, belediye tarafından çorba ve çay ikram edildi.


-"Bu millet bin yılın darbesini önledi"


Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. , burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişiminin, 1960 ve 1980 darbesine asla benzemeyeceğini ifade ederek, "Bu darbe bin yılın darbesi olacaktı. Bunu hiç unutmayalım. Bunu unuttuğumuz gün herşeyi unuturuz, kaybederiz. Bu darbe gerçekleşseydi zaten kaybetmiş de olacaktık. Bu darbe hayata geçseydi Türkiye Cumhuriyeti düşünmeyin, bu milletin kalacağını düşünmeyin. Bu darbenin sonucunda bu toprakların bizim olacağını asla düşünmeyin." diye konuştu.


Şimşirgil, "Bu millet sokağa çıkmakla bin yılın darbesini önledi. Daha olayların içindeyiz, sıcağı sıcağına şu meydanlardayız. Nasıl bir tehlikeden geçtiğimizin henüz farkında değiliz. Onun için bu darbeyi çok iyi anlamamız lazım." değerlendirmesinde bulundu.


Daha sonra protokol mensupları ve vatandaşlar, akşam ve yatsı namazlarını meydanda topluca kıldı.

Kaynak: AA