Fetö'nün Darbe Girişimi

Fetö'nün Darbe Girişimi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü'nde darbecilerin açtığı ateş sonucu sol kolundan yaralanan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi Muhammet Emin Tekin, "Yarası ne kadar büyük olursa olsun pişman olan kimseyi görmedim" dedi.

Fetö'nün Darbe Girişimi

ETEM GEYLAN - Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Boğaziçi Köprüsü'nde darbecilerin açtığı ateş sonucu sol kolundan yaralanan İlahiyat Fakültesi öğrencisi Tekin, "Yarası ne kadar büyük olursa olsun pişman olan kimseyi görmedim" dedi.


Ankara'da özel bir hastanede tadavisi süren Muhammed Emin Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, darbe girişiminin olduğu gece Cumhurbaşkanı 'ın açıklamalarının ardından sokağa çıktığını aktardı.


Kendisi gibi çok sayıda insanın, darbeciler tarafından kesilen Boğaziçi Köprüsü'ne yöneldiğini kaydeden Tekin, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarını gördük. Darbecileri işgal güçleri şeklinde nitelendirdi. İşgal gücü deyince bizim gözümüzde yabancı bir devletin askerinden farkı kalmadı. Çamlıca'da bir yurttaydım. Çamlıca'da kalabalıkla birlikte hareket ettim. En ön sıradaydım. Sol kolum havadaydı. Sanırım bir asker nişan alıp beni kolumdan vurdu. Vatandaşlar yardımıyla hastaneye kaldırıldım. Tanıdığımız doktorlar olduğundan tedavim için Ankara'ya geldim. Pazartesi günü ameliyat olacağım. Ondan sonra doktorlar durumum hakkında net bir şey söyleyecekler" dedi.


Hiç pişmanlık duymadığını dile getiren Tekin, "İlk andan itibaren pişman olmadım. Yaralılarla da konuştum, yarası ne kadar büyük olursa olsun kimse pişman değildi" dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da bir mesajının olduğunu belirten Tekin, "Bu Fetullahçıların, Paralel Yapı'nın gerçek yüzü bu kadar açığa çıktığı bir anda 28 Şubat sürecinde bunların, bunlara mensup bazı yargı mensuplarının haksız şekilde verdiği cezalar vardı. Halen hapiste olanlar var. Onlar unutulmasın. Herkes farklı şeylerin peşinde ama bir empati yapıp kendimi onların yerine koyunca bari bugün hatırlansınlar istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: AA