Fetö Davasındaki 4 Zanlıdan 3'üne Hapis Cezası

Fetö Davasındaki 4 Zanlıdan 3'üne Hapis Cezası

Ordu’da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 4 sanıktan 3’üne 1 yıl 6 ay 22 gün ile 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Fetö Davasındaki 4 Zanlıdan 3'üne Hapis Cezası

Ordu'da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 4 sanıktan 3'üne 1 yıl 6 ay 22 gün ile 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Ordu 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmalarda, silahlı terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla yargılanan şüphelilerin duruşması devam etti. Sanıklardan, meslekten ihraç edilen eski öğretmen Y.G. savunmasında, örgütün gizli haberleşme programı 'ByLock'u telefonuna indirmediğini ve kullanmadığını öne sürdü. Tutuksuz yargılanan K.B.D. ise örgüt üyesi olmadığını ve örgüte ilişkin bildiklerini daha önce anlattığını ifade etti. Tutuklu sanık E.A. da üzerine atılı suçlamayı kabul etmedi. Tutuksuz Ü.Y. de önceki beyanlarını yineleyerek beraatını talep etti.

Mahkeme heyeti, örgüt üyesi oldukları gerekçesiyle Y.G. ile E.A'ya 6 yıl 3'er ay, K.B.D.'ye ise 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası verdi. Tutuklulukta geçirdikleri süreyi dikkate alan heyet, Y.G. ve E.A.'nın tahliyesine hükmetti. Mahkeme, sanık Ü.Y.'nin de beraatını kararlaştırdı. - ORDU

Kaynak: İHA