FETÖ'cülerin Kaçak Kuyusu 29 Öğrenciyi Hastanelik Etti!

FETÖ'cülerin Kaçak Kuyusu 29 Öğrenciyi Hastanelik Etti!

Konya'da FETÖ'cülerden devlete devredilen okulun kaçak kuyusundan su içen 29 öğrenci hastanelik oldu.

FETÖ'cülerin kaçak kuyusu 29 öğrenciyi hastanelik etti.

OKULUN ARKA BAHÇESİNDEKİ ÇEŞMEDEN SU İÇTİLER

Olay, merkez Selçuklu ilçesi Mehmet Akif Mahallesi Muhabbet Sokak'ta bulunan Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulunda meydana geldi. Okulda bulunan çocuklardan bazıları okulun arka bahçesinde bulunan çeşmeden su içti.

RAHATSIZLANAN ÖĞRENCİLER HASTANEYE KALDIRILDI

Bir süre sonra mide bulantısı, baş dönmesi, kusma gibi şikayetlerle rahatsızlanan çocukların durumu öğretmenlerine bildirmesi üzerine, okula 112 Acil Yardım ambulansı ile polis ekipleri sevk edildi. Okula gelen sağlık ekipleri çocuklara müdahale ederken, 29 öğrenci ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. KOSKİ (Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi) ekipleri de okula gelerek çeşmeden su numunesi aldı ve suyu kesti.

FETÖ'CÜLER OKULA KAÇAK KUYU AÇMIŞLAR

Öte yandan okul, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY ile bağlantılı olan özel bir okulken Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilmişti. Devredilen okulda zehirlenen 29 öğrencinin FETÖ/PDY mensupları tarafından okulun bahçesine kaçak olarak açılan kuyudan gelen sudan zehirlendikleri belirlendi. Öte yandan yetkililer, şebeke suyunda herhangi bir sıkıntı olmadığı belirterek okul bahçesindeki kuyuyu tamamen kapattı.