FETÖ'cü İş Adamlarını Parayla Tahliye Ettirmeye Çalışan 5 Kişi Tutuklandı

FETÖ'cü İş Adamlarını Parayla Tahliye Ettirmeye Çalışan 5 Kişi Tutuklandı

FETÖ'den tutuklu bulunan iş adamlarının aileleriyle ya da kendileriyle irtibata geçerek, onları tahliye ettirebileceklerini söyleyerek para sızdıran çete çökertildi.

Bursa ve çevre illerde, FETÖ'ye yönelik operasyonlarda tutuklanan bazı iş adamlarını para karşılığında tahliye ettirmeye çalışan 8 şüpheliden 5'i tutuklandı.

5 KİŞİ TUTUKLANDI

Bazı kişilerin Bursa ve çevresindeki illerde FETÖ'den tutuklu bulunan iş adamlarının aileleriyle ya da kendileriyle irtibata geçtikleri, onları para karşılığında tahliye ettirebileceklerini söyledikleri ve iş adamlarından para aldığı tespit edilen E.E.Ç'nin aralarında bulunduğu 9 kişinin emniyetteki işlemleri tamamladı. Adliyeye sevk edilen 9 şüpheliden 5'i tutuklandı, 3'ü adli kontrol şartıyla serbest kaldı. E.E.Ç'nin ise adliyedeki işlemleri sürüyor.

PARA ALDIKLARI TESPİT EDİLDİ

Bazı kişilerin Bursa ve çevresindeki illerde FETÖ'den tutuklu bulunan iş adamlarının aileleriyle ya da kendileriyle irtibata geçtikleri, onları para karşılığında tahliye ettirebileceklerini söyledikleri ve iş adamlarından para aldıkları tespit edilmiş, bunun üzerine hareket geçen İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bir derneğin başkanı olan E.E.Ç ve kadın avukat O.Ö.T'nin de adalarında bulunduğu 9 kişiyi gözaltına almıştı. Zanlılar arasında bu kişilere para verdikleri öne sürülen 2 kişinin de bulunduğu kaydedilmişti.

Kaynak: AA