Fethiye trafiğine yeni düzenlemeler getirildi

Fethiye trafiğine yeni düzenlemeler getirildi

Fethiye'de turizm sezonu boyunca sabah saat 09:00'dan itibaren şehir merkezine kamyon ve büyük araç girişi yasaklandı.

Fethiye trafiğine yeni düzenlemeler getirildi

Fethiye'de turizm sezonu boyunca sabah saat 09:00'dan itibaren şehir merkezine kamyon ve büyük araç girişi yasaklandı.

Fethiye Belediyesi nisan ayı olağan toplantısı Fethiye Belediye Meclisi Salonu'nda yapıldı. 3 ana maddeden oluşan, Fethiye Belediyesi'nin 2007 faaliyet raporunun görüşülüp oylandığı meclis toplantısına verilen 4 önerge maddesi damgasını vurdu. Önergeler arasında yer alan Karagedik Mahallesi'nde yaşayan Hasan Çetin isimli bir vatandaşın üst geçit yapılması şartıyla 145 bin YTL bağış yapması ve yapılacak üst geçide adının verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca Şehit Fethibey büstünü yapan Orhan Aydar'ın isminin bir cadde veya parka verilmesi kararlaştırıldı.

Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün verdiği dilekçelerden oluşan diğer önergelerde ise, ilçenin trafik sorununu rahatlatacak önemli kararlar meclise taşındı. Oy birliği ile kabul edilen ek maddelerle, Muğla Makası'ndan Köprübaşı'na kadar olan yol güzergahında gidiş ve geliş istikametlerine park yasağı getirildi. İlçeye kamyon, TIR ve tanker giriş çıkışlarına sınırlama getirildi. Buna göre artık bu tür araçlar, Cahit Beğenç Bulvarı ve Mustafa Kemal Bulvarı'ndan değil sadece Günlükbaşı Yolu'ndan şehre giriş çıkış yapabilecek. Ayrıca bundan böyle 1 Mayıs ve 1 Ekim tarihleri arasında kamyon, Lpg, petrol ve ağır yüklü araçlar sabah 06:00 ile 09:00 saatleri dışında ilçe merkezine giremeyecekler. Bu araçlar artık limandan yükleme yapamayacaklar.

Şehir trafiğiyle ilgili mecliste görüşülen ve kabul edilen son uygulama ise devlet hastanesi civarıyla ilgili oldu. Buna göre hastanenin acil yolu diye bilinen ve adliyenin önünden geçen yola park yasağı getirildi. Ayrıca hastanenin acil girişi sokağına artık park yapılamayacak. Günün en önemli maddesini oluşturan 2007 yılı faaliyet raporu ise muhalefetin de oluru ile oybirliği ile kabul edildi.

Kaynak: CHA