Fethiye-Şehit Adem Şimşek? İ Fethiye De 30 Bin Kişi Uğurladı
Haberler » Güncel » Fethiye-Şehit Adem Şimşek? İ Fethiye De 30 Bin Kişi Uğurladı - Haber

Fethiye-Şehit Adem Şimşek? İ Fethiye De 30 Bin Kişi Uğurladı

Tunceli Şehitleri Uğurlanıyor

Fethiye-Şehit Adem Şimşek? İ Fethiye De 30 Bin Kişi Uğurladı

TUNCELİ ŞEHİTLERİ UĞURLANIYOR

Şehidin annesi, babası ve kızkardeşi tabuta sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

3)

PKK'lı teröristler tarafından dün sabaha karşı düzenlenen saldırı sonucunda şehit olan askerlerden jandarma er Adem Şimşek'in cenazesi, bugün askeri uçakla Dalaman Askeri Havaalanı'na getirildi. Cenazeyi Dalaman Kaymakamı Ahmet Deniz, Muğla İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Salih Karataş ile anne ve babası karşıladı. Cenaze daha sonra ambulansla alınarak, şehidin köyü olan Alaçat Köyü'ne gönderildi.

1000 ARAÇLIK KONVOY EŞLİK ETTİ

Havaalanından çıkan şehit askerin bulunduğu ambulansa, Türk bayrakları taşıyan vatandaşların bulunduğu yaklaşık 1000 araçlık konvoy Alaçat Köyü'ne kadar eşlik etti. Yol boyunca vatandaşlar tarafından durdurulan konvoy, yaklaşık 2.5 saatte şehit askerin köyüne ulaşabildi. Yolda terör örgütü PKK aleyhinde sloganlar atıldı.

30 BİN KİŞİ KARŞILADI

Şehidin cenazesini Alaçat Köyü'nde çevre il ve ilçelerden de gelen 30 bin kişi karşıladı. Türk bayraklarıyla PKK terör örgütüne yönelik sloganların atıldığı cenazede şehidin cenazesi izdiham nedeniyle evinin bahçesine güçlükle ulaştırılırken, babası Ramazan, annesi Müzeyyen ve kızkardeşi 12 yaşındaki Havva Şimşek Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Bu sırada Muğla Valisi Ahmet Altıparmak da acılı aileyi teselli etmeye çalıştı.

Daha sonra şehidin cenazesi askerler eşliğinde evinden alınarak, cenaze aracıyla 2 kilometre mesafedeki köy mezarlığına götürüldü. Onbinlerce kişi şehit cenazesinin yanında yürüyerek 'Apo'nun Piçleri, Yıldıramaz Bizleri', 'Vatan Sana Canım Feda', 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganları attı, tekbir getirdi. Adem Şimşek'in cenazesi ikindi namazının ardından düzenlenen törenle köy mezarlığında toprağa verildi.

Asker kıyafeti giyen 10 yaşındaki Sezgin Güvenç'in cenaze gelmeden önce okuduğu 'Askerin Mektubu' adlı şiir ise herkesi duygulandırdı.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler