Fethiye DP'de Behçet Saatcı Sevinci

Fethiye DP'de Behçet Saatcı Sevinci
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

MHP'den istifa etmesinin ardından Demokrat Parti'ye (DP) geçeceğini açıklayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, DP Fethiye İlçe Teşkilatını ziyaret etti.
İadeyi ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Saatcı, "Kemal Başkan ve...

MHP'den istifa etmesinin ardından Demokrat Parti'ye (DP) geçeceğini açıklayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, DP Fethiye İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

İadeyi ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Saatcı, "Kemal Başkan ve beraberindeki yönetim kurulundaki arkadaşlar yaklaşık 10 gün önce Belediyemizi ziyaret ederek, bizi Demokrat Parti'ye davet etmişlerdi. Bizde bugün o nazik ziyaretin iadeyi ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda Saygıdeğer Fethiyelilere belirtmiş olduğumuz gibi, bundan sonraki siyasi hayatımızı geçireceğimiz Demokrat Parti'nin başkan ve yönetimdeki arkadaşlarımı ziyaret etmek için buradayız. Almış olduğumuz kararın önce ilçemize, ülkemize ve bizlere güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Samimi davetlerinden dolayı Sayın Genel Başkan Gültekin Bey olmak üzere, İl yöneticilerine, İlçe başkanım ve arkadaşım Kemal kardeşime, ilçe yönetimine teşekkür ediyorum. İlçe başkanımız benim çocukluk arkadaşım. Belli zamanlarda da zorunlu ikametgahları omuz omuza geçirdiğim arkadaşım" dedi.

Siyasetteki son gelişmelerin ardından yaşanan süreci insanlık onuruna, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı sahiplenme olarak dile getiren Saatcı, "Fethiye'de gerçekleşen bu olay bir dönem daha belli bir ekibi Belediye Başkanlığı'nda tutmak değildir. Şuandan itibaren bu hadise, insanlık onuruna, haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı sahiplenmedir, bir duruştur. Bu anlamda en samimi teklifi DP'den almıştık. Arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz değerlendirmelerde de, hiç kimseyi kırmadan, gücendirmeden en doğru adresin bu olduğunu tespit ettik. Tarihinde siyasi şehitler vermiş, birçok siyasi partiyi içinden çıkarmış olan DP'ye gelmekten dolayı keyifliyiz. İçimiz çok rahat bir şekilde buraya geldik. Bundan sonraki siyasi hayatımızda Allah bu iyi niyeti karşılıklı olarak mahcubiyetle sonuçlandırmasın. İnşallah çok güzel işleri yapmayı bizlere Allah nasip eylesin. Bundan sonra omuza omuza, el ele Fethiye'mize yeni katılan her yeri Fethiye'nin şehir merkezi gibi yapmak için elimizden geleni yapacağımızı belirtiyor. Bu anlamda kimsenin şüphesi olmamasını tekrar teyit ediyorum" ifadelerini kullandı.

GENEL BAŞKAN GÜLTEKİN UYSAL ROZET TAKACAK

İlerleyen günlerde DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın da katılımıyla büyük bir katılım töreni gerçekleştireceklerini söyleyen DP İlçe Başkanı Kemal Karadenizli de, "Siyaset, doğru gitmediğine inandığın şeyleri değiştirme gücüdür. Siyaset, uzun soluk ve nefes işidir. Sayın Belediye Başkanımız Behçet Saatcı'nın tercihini Demokrat Partiden yana kullanması da Teşkilatım adına bizleri mutlu etti. Benim 2 senedir yanımda olan ilçe yönetim kurulu arkadaşlarıma huzurlarında teşekkür ederim. Demokrat Partiyi bugünlere getiren İl Genel Meclisi Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği, Belediye Başkanlığı, Milletvekilliliği yapmış, başka partilere gitmiş bütün herkesi bu ulu çınarın etrafında toplamaya davet ediyoruz. Sayın Başkanımız benim 45-50 yıldır tanıdığım bir arkadaşımdır. Allah'ın izniyle önümüzdeki günler de Karadere'den, Yayla Bekçiler'den, Göcek'in Gökçe Ovacığından vatandaşlarımızın, Genel Başkanımızın da katılımları ile partimize katılım töreni yapacağız. Sayın Başkanım yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz. Bu kutlu yola katıldığı için Demokrat Parti Fethiye İlçe Teşkilatı adına hoş geldin diyoruz. Yolumuz açık olsun" dedi. - MUĞLA

Fethiye DP'de Behçet Saatcı Sevinci
Fethiye DP'de Behçet Saatcı Sevinci
Fethiye DP'de Behçet Saatcı Sevinci
Fethiye DP'de Behçet Saatcı Sevinci

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title