Fethiye'de Yamaç Paraşütü Akrobasi Yarışması Düzenlenecek

Fethiye'de Yamaç Paraşütü Akrobasi Yarışması Düzenlenecek

Muğla'nın Fethiye İlçesinde Ölüdeniz Kadınlar Birliği'nin Öncülüğünde 8-12 Ağustos Tarihleri Arasında Yamaç Paraşütü Akrobasi Yarışması Düzenlenecek. Yarışmanın Ölüdeniz'in Tanıtımında Son Derece Önemli Rol Oynayacağı Belirtildi.

Fethiye'de Yamaç Paraşütü Akrobasi Yarışması Düzenlenecek

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Ölüdeniz Kadınlar Birliği'nin öncülüğünde 8-12 Ağustos tarihleri arasında Yamaç Paraşütü Akrobasi Yarışması düzenlenecek. Yarışmanın Ölüdeniz'in tanıtımında son derece önemli rol oynayacağı belirtildi.

Ölüdeniz ve bölgenin yurt içi ve yurt dışında tanıtımının yapılmasının hedeflendiği yarışmada, Babadağ ve Ölüdeniz'in yamaç paraşütü konusunda kaybettiği prestijinin de yeniden kazandırılması amaçlanıyor. Esnaf ve yamaç paraşütü pilotlarının da destek verdiği organizasyonda yarışmacılardan her hangi bir katılım ücreti alınmayacağı, yarışmacıların gıda ihtiyaçlarının organizasyon tarafından karşılanacağı kaydedildi. Para ödüllü yarışmada birinciye 3 bin euro, ikinciye bin 500 Euro, üçüncüye de 500 euro

para ödülü verilecek. 50'nin üstünde akrobatın katılacağı yarışlarda Guinnes temsilcisi de hazır bulunacak ve çeşitli rekor denemeleri yapılacak. Dünyanın en iyi 10 akrobasi pilotunun da gösteri yapacağı oyunlara, ABD'li ikizler Timothy ve Anthony Green ile İspanyol Felipe ve Rodriguez kardeşlerin de katılması bekleniyor. Bugüne kadar yaklaşık 45 akrobasi pilotunun yarışmaya katılmak için başvuruda bulunduğu belirtildi.

Resmi adı "Belceğiz Beach Acro Games 07" olan yarışmanın teknik komitesi Günsenin Günel, Arif Kemal Buhara, Meryem Akar, Ahmet Aytemizel, Murat Tüzer, Mustafa Tuncer, Miki Nesler ve Ferhat Tayfun'dan oluşuyor. Gündüz Belcekız Plajı ve Ölüdeniz semalarında yaşanacak olan yarışma heyecanı, yerini geceleri Help Beach Bar'da yapılacak eğlencelere bırakacak.

(MB-FD-OK-Y)