Fethiye'de Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Parkur Alanları Belirlendi

Fethiye'de Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Parkur Alanları Belirlendi

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Parkur Alanları Belirlendi.

Fethiye'de Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Parkur Alanları Belirlendi

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde turizm amaçlı sportif faaliyet parkur alanları belirlendi.

Fethiye Kaymakamı Ali Karatekeli başkanlığında yapılan toplantıda Turizm Amaçlı Sportif Faaliyet Kurulu, 2008 yılı turizm amaçlı sportif faaliyet parkur alanlarını yamaç paraşütü, jeep safari, 4 tekerlekli motosiklet, kano, su altı sporları, su üstü sporları için belirledi. Toplantının ardından yapılan açıklamada, "Yamaç paraşütü için Babadağ'da kullanılacak transfer araçlarında arazi koşullarına uygunluk raporları bulundurulacak. Bu araçlar 4X4 gücünde olacak ve bunun dışında araç kullanılmayacak. Single uçuşların transferini yapan seyahat acentaları uçacak olan pilotların isim listelerini bulunduracaklar. Transfer aracındaki müşterileri gösterir transfer listeleri de olacak. Yamaç paraşütü yapan seyahat acentaları arama kurtarma ve ilk yardım ekipleri oluşturacaklar. Ambulans ve sağlık görevlileri hazır bulundurulacak. Faaliyetler gün doğumu ve gün batımı arasında yapılacak."denildi.

Jeeple yapılacak safari için Fethiye çıkışlı Kemer Kavşağı, Tlos, Yakaköy, Saklıkent, Kumluova, Karadere, Patara, Karaköy, Kaş Kalkan yolu güzergah olarak belirlenirken Acentalara profesyonel turist rehberi bulundurma zorunluluğu getirildi. Kemer Kavşağı ve Saklıkent arasındaki güzergahta özellikle hız yapılmaması gerektiği belirtilen açıklmada tur başlangıcında turistlere brifing verilmesi ve kapasitenin üzerinde yolcu alınmaması istenildi.

4 tekerlekli motosiklet için, Hisarönü, Gemiler Koyu, Koca Calış Tauna Tatil Köyü Rafting ve kona için ise Esen çayı, Saklıken Köprüsü güzergah olarak belirlendi. Su altı sporlarının koylarda yapılmasının kararlaştırıldığı topalantıda, su üstü sporlar için tekne ve yatların 200 metre açığında tüm motorlu motorsuz su üstü sporlarının yapılabileceği belirtildi.

(FD-SE-SÇ-Y) 10.04.2008 17:30 TSİ

Kaynak: İHA