Fethiye'de Pompalı Tüfeklerle Ateş Açan İki Grubu Polis Güçlükle Ayırdı

Fethiye'de Pompalı Tüfeklerle Ateş Açan İki Grubu Polis Güçlükle Ayırdı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde iki grup arasında çıkan kavgada 4 kişi yaralandı.

Fethiye'de Pompalı Tüfeklerle Ateş Açan İki Grubu Polis Güçlükle Ayırdı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde iki grup arasında çıkan kavgada 4 kişi yaralandı. Birbirlerine pompalı tüfeklerle ateş açan grubun kavgasını polis güçlükle ayırdı. Kavga sonrasında 11 kişi gözaltına alındı.

Fethiye'nin Çatalarık Mahallesi Dereiçi Mevkii'nde yan yana evleri bulunan ve pompalı tüfeklerle birbirlerine ateş eden iki grup arasında çıkan kavgada 4 kişi yaralandı. Yaralıların ardından kavga halen devam ederken olay yerine giden polis iki grubu ayırmakta oldukça güçlük yaşadı.

Olay bugün 18.30 sıralarında Dereiçi Mevkiinde yan yana evleri bulunan taraflardan Konyalı Mithat Geyik ve Afyonlu Engin Duran arasındaki kavga önce sözlü olarak başladı. Engin Duran, yoldan motosikletiyle geçen Mithat Geyik'e yavaş gitmesini söyledi. Önceden aralarında evlerinin yan yana bulunmasından dolayı sürekli kavga eden Mithat Geyik sert şekilde Duran'a karşı çıktı. Daha sonra ailelerin diğer fertleri de kavgaya karıştı. Duran ve Geyik aileleri birbirlerine taş atmaya başladı. Daha sonra Mithat Geyik evinden çıkardığı pompalı tüfekle Duran ailesinin evine doğru ateş açmaya başladı. Bunun üzerine Engin Duran'da elektrik trafosuna sakladığı pompalı tüfeği alarak Geyik ailesinin bulunduğu yere ateş açmaya başladı. Silahların ateşlenmesi sonucu Mithat Geyik, Ayşe Yedikule, Engin Duran ve Durmuş Duran yaralanarak ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Daha sonra olay yerine gelen polis halen devam eden kavgayı ayırmakta güçlük yaşadı. Gruplar hala birbirlerine taşlarla saldırmaya devam etti. Polis araya girerek cop ve silahlarla önlem almaya çalıştı. Polis taraflara silahını gösterip korkutmaya çalıştı. Sonrasında olay yerine gelen çok sayıda ekiple birlikte kavga yatıştırıldı. Emniyet Müdürü Harun Drama'nında olay yerine gelmesiyle birlikte 11 kişi gözaltına alındı. Polis çok sayıda demir ve tahta sopayı kavgaya karışan tarafların ellerinden topladı. Olay yerinde 30'a yakın boş mermi kovanı bulundu.

Yaklaşık 1,5 saat süren kavgayı çevredeki vatandaşlarda yoğun ilgiyle izledi. Hastaneye kaldırılan yaralılar nedeniyle polis, hastane önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Sezer ŞAHİNDAŞ/ FETHİYE , (DHA)

Kaynak: DHA