Fethiye'de Deniz Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı

Fethiye'de Deniz Kazası: 1 Ölü, 1 Yaralı

Fethiye'de deniz kazası: 1 ölü, 1 yaralıMUĞLA - Muğla'nın Fethiye İlçesinde Gulet yat ile balıkçı teknesinin çarpışması sonucu meydan gelen deniz kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Fethiye'de deniz kazası: 1 ölü, 1 yaralı

MUĞLA - Muğla'nın Fethiye İlçesinde Gulet yat ile balıkçı teknesinin çarpışması sonucu meydan gelen deniz kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
Kaza dün gece saat 05.30 sıralarında Fethiye'ye yaklaşık 4 mil uzaklıktaki Şahin Burnu açıklarında meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, Antalya'nın Kaş İlçesi Kalkan Mahallesinde seyir halinde olan A.K'nin kullandığı gulet yat ile "Aygen Mert" isimli balıkçı teknesine çarptı. Çarpışmanın ektisiyle alabora olan 5 metre uzunluğundaki tekne ters döndü.
Gulette bulunanların 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yarım istemesi üzerine Fethiye Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ve Sağlık Ekipleri olay yerine sevk edildi.
Çarpışmanın, balıkçı teknesinde bulunan Serdar Hürriyet Sunguroğlu ile Osman Kozacı yaralandı. Sahil Güvenlik botuna alına yaralılar Fethiye Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Osman Kozacı, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamazken,Hürriyet Sunguroğlu'nun ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Öte yandan kazanın ardından A.K'nin gözaltına alındı.
Olaya Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı ilke Fethiye Sahil Güvenlik 65 Bot Komutanlığı el koydu. Gulet teknedeki turistlerin bir başka tekne temin edilerek tatillerine devam ettirildiği öğrenildi. Deniz kazası ile ilgili olarak soruşturma çok yönlü sürüyor.