Fethiye'de 14 Şubat'ta 14 Nikah

Fethiye'de 14 Şubat'ta 14 Nikah

Muğla’nın Fethiye ilçesinde, biri yabancı uyruklu olmak üzere 14 çift, Sevgililer Günü’nde dünya evine girdi.

Fethiye'de 14 Şubat'ta 14 Nikah

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, biri yabancı uyruklu olmak üzere 14 çift, Sevgililer Günü'nde dünya evine girdi.

Fethiye Belediyesi evlendirme memuru Fatma Durgut ile Hatice Söymen 14 nikah kıydı. Avusturya'da bir hukuk bürosunda çalışan Stefania Glokom (26) ile çevre mühendisi olan Iraklı Ali Muselden Hamed (35) evlenmeye kararı verdi. Nikah tarihi için 14 Şubat Sevgililer Günü'nü seçen çift, bir arkadaşlarının da tavsiyesiyle Fethiye'ye geldi.

Genç çift, şahitlerin huzurunda Fethiye Belediyesi Evlendirme dairesinde düzenlenen törenle dünya evine girdi.

Damat Hamed gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 buçuk yıl önce Avusturya'da tanıştıklarını ve evlenme kararı aldıklarını söyledi. Türkiye'yi çok sevdiklerini ve 14 Şubat'ta Fethiye'de evlenmek istediklerini, daha önce de bir süre İstanbul'da yaşadık. Burada bulunduğumuz için çok mutluyuz. Törenin ardından Avusturya'ya döneceğiz." dedi.

Gelin Glokom ise Avusturya'dan Türkiye'ye, Fethiye'ye evlenmek için geldik. Çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.

Evlendirme Memuru Fatma Durgut, "14 Şubat'ta 14 tane nikah müracaatımız var. Çiftlerimiz 14 Şubat özel bir gün olduğu için bu günü seçtiler. Ben bütün çiftlere 14 Şubat önemli değil, önemli olan evlilikte saygı, sevgi ve hoş görü ve sürekliliği diye söylüyorum. Bütün sevgililer sonuna kadar mutlu ve huzurlu olsunlar" dedi. - MUĞLA

Kaynak: İHA