Festival Haberleri

Festival haber, Festival son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Festival - 18.11.2021
Türk dünyasının kalbi 2022'de Bursa'da atacak
Aktaş, 2022'de 4'üncü Dünya Göçebe Oyunları, 2'nci Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali, 5'inci Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi 3.
Festival - 18.11.2021
İstanbul Modern ve Sharjah Art Foundation'dan işbirliği
4. Sharjah Film Platformu'nda izleyiciyle buluşacak İstanbul Modern Sinema'nın "Onun Yolculuğu" seçkisindeki yapımlar şöyle sıralanıyor: HAYALETLER, 2020: Yönetmen: Azra Deniz Okyay. Oyuncular: Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar "Azra Deniz Okyay'ın ilk uzun metrajı İstanbul'un genelinde yaşanan elektrik kesintisiyle daha da distopik hale gelen bir mahallede geçiyor. Kendi dertlerinin peşinden giden farklı karakterler aynı hikayede kesişiyor: çevresindeki baskıya rağmen ünlü bir dansçı olma hayalleri kuran bir genç kız, hapisteki oğlunun canını korumak için para bulmak zorunda kalan bir kadın ve mültecilerden kadın cinayetlerine pek çok konuda çalışan bir aktivist. Hayaletler, kentsel dönüşüm, Suriyeli göçmenler, kadın cinayetleri gibi günümüz meselelerini, İstanbul'daki abluka ve isyanı dinamik bir kurgu ve renkli bir görsel üslupla anlatıyor. Venedik Film Festivali'nin Eleştirmenlerin Haftası'nda kazandığı ödülle dikkat çeken film bu yıl Altın Portakal'da da "En İyi Film" dahil beş ödüle de layık görüldü.
Festival - 18.11.2021
Kırıkkale Belediyesi Festivaldeki Yerini Aldı
Ankara Millet Bahçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile başlayan 'Tam Bana Göre Festival'e Kırıkkale Belediyesi'de katıldı.
Festival - 18.11.2021
TRT Ortak Yapımı "Muallim" Yarın Sinemalarda
"Muallim" uluslararası festivallerdeki ödüllerin ardından vizyonda "Muallim" filmi, "American Golden Picture Uluslararası Film Festivali"nde en iyi film ve en iyi yönetmen dahil 5 ödül almıştı.
Festival - 18.11.2021
Mamak Belediyesi Gençlik Festivalinde
Mamak Belediyesi, tarımdan teknolojiye, eğitimden spor kadar birçok alanda ilçenin tanıtımına katkıda bulunmaya devam ediyor.
Festival - 17.11.2021
Şehir tiyatro ile renklendi
17 KASIM 2021 BASIN BÜLTENİ Şehir tiyatro ile renklendi BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkıları Uludağ Koleji ile Matlı Holding'in sponsorluğunda BKSTV tarafından gerçekleştirilen 25. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali dördünce gününde de çocukların ara tatiline renk katmaya devam etti.
Festival - 17.11.2021
11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali basına tanıtıldı
11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin basın toplantısı çevrim içi olarak gerçekleştirildi.
Festival - 17.11.2021
Sultangazi Belediyesi Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde yerini aldı
Ankara'da düzenlenen ve Sultangazi Belediyesi'nin üç ayrı alanda yer aldığı "Yerel Yönetimler Gençlik Festivali"nin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Festival - 17.11.2021
Kadrajımdan çocuk film yarışması jürisi açıklandı
Doğu Pediatri Derneği tarafından 1. Doğu Pediatri kongresi bünyesinde yapılacak olan ve Diyarbakır Sinema Ofisi tarafından koordine edilen 1. kadrajımdan çocuk kısa film yarışmasının jüri üyeleri ve finalistleri açıklandı. Ana jüride; dünya prömiyerini Varşova Film festivalinde açan Sabırsızlık Zamanı ve Yaşar Kemal Efsanesi gibi çok sayıda filmin yönetmenliğini yapan Aydın Orak, Kapan filmiyle dikkatleri üzerine çeken başarılı yönetmen Seyid Çolak, oyuncu, şair ve sunucu kimliğiyle çok sayıda başarılı projeye imza atmış Pelin Batu yer alıyor.
title