Festival Renkli Başladı

Festival Renkli Başladı

Antalya Altın Portakal Film Festivali Geleneksel Sanatçı Kortejiyle Başladı. Bu Yıl İlk Kez Kırmızı Halı Uygulaması Yapıldı

Festival Renkli Başladı

ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ GELENEKSEL SANATÇI KORTEJİYLE BAŞLADI. BU YIL İLK KEZ KIRMIZI HALI UYGULAMASI YAPILDI

Bu yıl 44'üncüsü düzenlenen Altın Portakal Film ve 3'üncü Uluslararası Avrasya Film Festivali, yerli ve yabancı sanatçıların geleneksel korteje katılımıyla başladı. Kortej öncesi Talya Oteli Convention Center'de açılış kokteyli düzenlendi. Kokteyle, geçmiş yılların aksine sanatçıların ilgi göstermediği dikkat çekti.

Kokteylin yapıldığı salona sanatçılar Oscar töreninde olduğu gibi kırmızı halı üzerinde yürüyerek girdi. Kokteyle sinemanın emektar oyuncuları Yusuf Sezgin, Hale Soygazi ve Göksel Arsoy ile SİNESAN Başkanı Yusuf Çetin'in dışında genç oyuncular Nefise Karatay, Tuğba Ünsal, Dolunay Soysert, Şahnaz Çakıralp, Zafer Alagöz, Fadik Sevim Atasoy ve Selen Seylen ile komedyen Cem Yılmaz katıldı.

Nükhet Duru'nun 'Antalya' isimli şarkısının çalındığı kokteylde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Menderes Türel, "Antalya turizmin başkenti olmasının yanı sıra çıtayı daha da yükselterek bir kültür başkenti haline geliyor. Bu festivalde Antalyalılar 150'ye yakın film izleyecek. Festivale katılan 12 filmin bütün sanatçıları festivale geldi" dedi.

Halil Ergün'e Onur Ödülü

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış gecesinde aktör Halil Ergün'e Onur Ödülü verildi. Bu ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen ünlü oyuncu, "Bu festival sinemamız için çok önemli bir organizasyon" dedi. Ödül alma ihtimali yüksek olan oyuncular arasında gösterilen Nurgül Yeşilçay festivalde "Ademin Trenleri" ve "Yaşamın Kıyısında" isimli iki filmle birden yarışacak.

Kaynak: Gecce