Feshane'de 'Trabzon Günleri' Başladı

Feshane'de 'Trabzon Günleri' Başladı

Trabzon'un 95.Kurtuluş Yıldönümü kapsamında düzenlenen 'Trabzon Günleri', Eyüp Feshane Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı.

Feshane'de 'Trabzon Günleri' Başladı

Trabzon'un 95. Kurtuluş Yıldönümü kapsamında düzenlenen 'Trabzon Günleri', Eyüp Feshane Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı. Trabzon Federasyonu'nun organize ettiği etkinlikler, 'Feshanede 2013 Trabzon Günleri' adı altında, 21-24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Programa katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, etkinlikte dostluk ve kardeşliğin önemine değindi. Mutlu programda yaptığı konuşmada, "Güzel şehrimiz Trabzonumuzun işgalden kurtuluşu için tertip edilen tanıtım gününde hep bir aradayız. Bugün bu etkinlikte Trabzon Fedarasyonu, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'ı burada ağırlıyor. Birlik, beraberlik, sevgi ve dayanışma duygularını her zaman çok önemsiyoruz." ifadelerini kullandı. Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu da Trabzon Dernekler Federasyonu ve Trabzon Fedarasyonu arasındaki ihtilafın kaldırılması için çağrıda bulundu. Babuşcu, "Trabzonlu bir Akçaabatlı olarak Trabzon Federasyonu'nun düzenlediği böyle bir etkinlikte bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Trabzon has uşakların memleketidir. Bu yönüyle Trabzonlu olmak benim için ayrı bir gurur meselesidir." şeklinde konuştu.

Programa, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Güngören Belediye Başkanı Yücel Karaman, Trabzon Federasyonu Başkanı Dr. Haydar Dulkadiroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda semt sakini katıldı.