Ferizli'de Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni

Ferizli'de Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni

Sakarya'nın Ferizli İlçesinde Belediye Tarafından, Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Nedeniyle Anma Programı Düzenlendi.

Ferizli'de Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni

Sakarya'nın Ferizli İlçesinde belediye tarafından, Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle anma programı düzenlendi.

Ferizli Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro gösterisinde Çanakkale Zaferi ve yaşananlar canlandırıldı. Ferizli Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş, programın açılışında yaptığı konuşmada, "Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Başkanın konuşmasının ardından Değirmen Dergisi tiyatro grubu, Çanakkale'de yaşanan amansız mücadeleyi ve o yıllarda çekilen zahmet ve eziyetlerini yer aldığı oyunu sahneledi.

Duygulu anların yaşandığı programda, Çanakkale'de verilen istiklal mücadelesinin Türk milleti için unutulmaz bir destan olduğu anlatıldı.

Ferizli Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş, etkinlikler çerçevesinde ayrıca ilçede bulunan şehit ailelerini ziyaret etti. Kaşkaş, şehit ailelerine Türk halkı olarak minnettar olduklarını söyleyerek, "İlçemizde iki şehidimiz var. Dolayısıyla iki şehidimizin de isimlerini hem okullarımıza hem de caddelerimize verdik" dedi.

(ŞK-AK) 19.03.2008 15:42 TSİ