Feribot Kaptanı Koşal: "Kazanın Teknik Arızadan Kaynaklandığını Zannediyorum"

Feribot Kaptanı Koşal: "Kazanın Teknik Arızadan Kaynaklandığını Zannediyorum"

Sarayburnu'ndaki Feribot Kazasının Ardından Gözaltına Alınan Aralarında Kaptan Işık Koşal'ın da Bulunduğu 11 Kişi Serbest Bırakıldı.

Feribot Kaptanı Koşal:

Sarayburnu'ndaki feribot kazasının ardından gözaltına alınan aralarında kaptan Işık Koşal'ın da bulunduğu 11 kişi serbest bırakıldı.

İzmir-İstanbul seferini yapan "Ankara" adlı feribot Sarayburnu iskelesine yanaştığı sırada, geminin halatlarını bağlamaya çalışan güvenlik görevlisi Zekeriya Timur hayatını kaybederken, Eliza Uyar (71) ile Cera Alfasa (34) isimli vatandaşlar yaralandı. Kazanın ardından 4'ü kaptan, 4'ü mühendis ve 3'ü halatçı toplam 11 kişi gözaltına alındı. Sirkeci Polis Merkezi'nde ifadeleri alınan şahıslar, alkol muayenesinden geçirildi. Aralarında kaptan Işık Koşal'ın da bulunduğu 11 kişi, sorgulamanın ardından

savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. 4 kaptan ve 4 mühendisin perşembe günü tekrar ifade vermek üzere Sirkeci Polis Merkezi'ne geleceği öğrenildi.

Kaptan Koşal'ın ifadesinde, "Kazanın teknik bir arızadan kaynaklandığını zannediyorum. Nedenini bilmediğim şekilde gemi hareket etti. Ben güvenli bir şekilde yanaştım. Ben makine bölümüne devrettim. Güvenli bir şekilde yanaştıktan sonra hareket etti" dediği öğrenildi.

Koşal, polis merkezinden çıkışı sırasında basın mensuplarının sorularını ise yanıtsız bıraktı.

(MH-ED-CC-Y)