Ferhat Göçer'e Suçlama

Ferhat Göçer'e Suçlama

Müzik Yapımcıları Birliği'nin (Müyap) Düzenlediği 'Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri' Töreninde 'Diamond' Ödülü Alabilmek İçin Ferhat Göçer'in Kendi Albümünden 60 Bin Adet Aldığı İddiası Ortalığı Karıştırdı.

Ferhat Göçer'e Suçlama

MÜZİK YAPIMCILARI BİRLİĞİ'NİN (MÜYAP) DÜZENLEDİĞİ 'TÜRKİYE MÜZİK ENDÜSTRİSİ ÖDÜLLERİ' TÖRENİNDE 'DİAMOND' ÖDÜLÜ ALABİLMEK İÇİN FERHAT GÖÇER'İN KENDİ ALBÜMÜNDEN 60 BİN ADET ALDIĞI İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI.

Olayı ortaya çıkaran Kayahan, iddialarıyla ilgili belgeyi MÜYAP Başkanı Bülent Forta'ya ulaştırarak, gereğinin yapılmasını istedi. Bu gelişme üzerine MÜYAP Yönetim Kurulu saatler süren bir toplantı yaptı. Toplantıda Ferhat Göçer'e verilen 'Diamond' ödülünün iptal edilip edilmemesi tartışıldı.

Bülent Forta, "Ödülü iptal etmedik. Ferhat Göçer'le ilgili belgelerin ardından bağlı bulunduğu DMC ile de görüşüldü. Onlar da aralarında özel bir anlaşma olduğunu belgeledi. Bizde bunda bir sakınca görmedik. Bizim ve sektör için önemli olan kim alırsa alsın, albümlerin satışıdır. Üstelik bu albümü bir sanatçı kendi parasıyla alıyorsa da ortada garip bir durum yok. Demek ki bizim dağıttığımız ödüller o kadar kıymetli ki, sanatçı bunun için 300-500 bin YTL harcayabiliyor" dedi.

ÖDÜL AHLAKİ DEĞİL

Kayahan, hiç kimseden korkusunun olmadığını söyleyerek, "Ben 41 yıllık bir sanatçı olarak kimseden korkmadan, çekinmeden konuşma hakkına sahibim. Bu arkadaş, dürüstçe 'albümüm satmadı, sadece üretildi' demiyor. 6 ay önce bastırıp, bir depoya kapatılan bu albümlerin satmış gibi gösterilmesi ödül almaktan başka ne içindir ki..."dedi.

Kaynak: Gecce