Ferhan Nakıboğlu International School, Öğrenci ve Velilerin Gözdesi Oldu

Ferhan Nakıboğlu International School, Öğrenci ve Velilerin Gözdesi Oldu

Uluslararası eğitim öğretim veren okul arayan veliler artık İstanbul, İzmir ya da Ankara gibi kentlere gitmiyor.

Ferhan Nakıboğlu International School, Öğrenci ve Velilerin Gözdesi Oldu

Uluslararası eğitim öğretim veren okul arayan veliler artık İstanbul, İzmir ya da Ankara gibi kentlere gitmiyor. Gaziantep'te de uluslararası eğitim veren ilk ve tek okul olan Ferhan Nakıboğlu International School öğrenciler ve velilerin gözdesi oldu.

Gaziantep'in yanı sıra çevre illerde yaşayan yabancı kökenli velilerin de çocuklarını gönderebilmek için tercih ettiği Ferhan Nakıboğlu International School, uluslararası standartlardaki İngilizce eğitimiyle öğrencilerin ve velilerin dikkatini çekiyor. 2012-2013 eğitim öğretim yılında kapılarını ilk kez açarak 4-16 yaş grubu örgencilere İngilizce eğitim vermeye başlayan okulda, Türkçe ikinci dil olarak haftada 4 saat öğretiliyor. Okulda Türk, İngiliz, Amerikalı, Alman ve Avusturalyalı öğretmenler görev yapıyor. Dünyada bir çok uluslararası okulun kullandığı IB programı ile eğitim veriliyor.

Kente bu yıl kazandırılan uluslararası okul ile birlikte şehre çalışmak için gelen bir çok yabancı uzman, mühendis, yönetici, öğretim görevlisi, sporcunun çocukları için eğitim sorunu çözülmüş oldu. Okulun açılması ile yabancı eleman getirmenin çok daha kolaylaştığını belirten iş adamları, üniversite yöneticileri, spor kulüp yöneticileri Ferhan Nakıboğlu International School'un büyük bir boşluğu doldurduğunu ifade ediyor.